Roušku, ve které se dá jíst, vymyslel majitel restaurace. Tento nápad Češi uvítají

Restauratér vymyslel roušku se zipem
Restauratér vymyslel roušku se zipem
Foto: reprofoto youtube.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2020

Jestli se něco dá označit za nápad za všechny prachy, pak rozhodně rouška se zipem. Dá se v ní totiž jíst i pít. Vymyslel ji Řek, který v Německu vlastní restauraci. Jedná se o elegantní řešení, jak dodržovat bezpečnostní opatření i po otevření restaurací, k němuž se v mnoha evropských zemích schyluje.

O zlepškováku řeckého restauratéra informoval portál Greek Reporter. Alexis Vaiu chtěl elegantně vyřešit problém s bezpečností, který zřejmě nastane po znovuotevření hospod a restaurací. Česko povoluje od 11. května provoz podniků se zahrádkou nebo výdejním okénkem. Roušky mohou být při konzumaci jídla či nápojů sundané.

Řekův nápad je ale rozhodně lepší variantou, jak se v hospodách a restauracích po otevření bezpečně chovat. "Pokud bude mít prodej v Německu úspěch, pošlu roušky se zipem i do rodného Řecka," nechal se slyšet šikovný vynálezce.

Zájem má velká firma

Podle jeho slov už má zájem rozjet velkovýrobu roušek se zipem jedna německá firma. "Chci je darovat třeba bezdomovcům v Aténách. A komukoliv, kdo o ně projeví zájem," dodal majitel restaurace.

Úspěch novinky bude záležet také na ochotě lidí neustále zip otevírat a zavírat. Někteří kritici nápadu uvedli, že to bude otravné. Pořídili byste si takovou roušku?

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.