Reklama:

Roušky v pražském metru? Část lidí je vůbec nenasazuje. Primátor Hřib se obává šíření viru

Někteří lidé roušky v pražském metru neřeší
Někteří lidé roušky v pražském metru neřeší
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2020

I když v pražském metru stále platí povinnost nosit ochranu ústa a nosu, a to kvůli zamezení šíření koronaviru, najdou se jedinci, kteří na roušky lidově řečeno »kašlou«. Vydali jsme se do pražského metra a přesvědčili se na vlastní oči. A skutečně, našlo se několik případů, kdy lidé roušky nenosí. K situaci se vyjádřil i pražský primátor Zdeněk Hřib.

Reklama:

Od 1. července mohou lidé ve většině republiky, až na lokality, kde je zvýšený počet nakažených, odložit roušky. Ochrana úst a nosu zústala plošně povinná už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. V Praze lidé musí stále nosit roušky v metru a na vnitřních hromadných akcích s účastí nad sto lidí.

Reklama:

Přesto se v pražském metru najdou lidé, kteří si roušku nenasadí, ale ani ji nemají. "Rád bych poprosil všechny Pražany i návštěvníky města, aby i nadále nosili roušky v metru. Chápu, že je v Praze teplo a s rouškou se obtížně dýchá, ale nechme, aby v Praze vznikla další nová ohniska podobně jako v Karviné. Buďte i nadále obezřetní a chraňte sebe i své blízké, dodržujte hygienická opatření," řekl pro Život v Česku.cz primátor Prahy Zdeněk Hřib, který tak vyzval lidi, aby respektovali nařízení.

Přitom za pondělí se opět počet pozitivních případů nákazy v souvislosti s koronavirem způsobujícího onemocnění COVID-19 na území Česka zvedl. Laboratoře odhalily 153 nakažených, celkem hygienici evidují od vypuknutí epidemie na našem území 14 098 případů.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: