Rozchod a změna účesu krasavice Ivy Pazderkové. Špičkový psycholog přes partnerské vztahy objasnil, proč čerstvě single ženy radikálně mění vzhled

Iva Pazderková
Iva Pazderková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2022

Herečku Ivu Pazderkovou (42) si v posledních letech všichni vybavují jako zrzku. Když se proto najednou objevila jako blondýnka, pochopitelně to vyvolalo zvědavost. Jak se ukázalo, nebyla to jediná změna v životě známé komičky. Pár dní poté totiž oznámila rozchod se svým o pět let mladším přítelem. Že se čerstvě single ženy vrhají do podobných experimentů, je známý fakt. Psycholog Jeroným Klimeš (55) nyní vysvětlil, proč tomu tak je. "Většinou se dotyčná chce od svého minulého života naprosto odstřihnout," uvedl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný odborník specializující se na psychologii rodiny a partnerské vztahy.

Herečka a stand-up komička Iva Pazderková se sice proslavila díky image takzvané »blbé blondýny«, ale v posledních letech její hlavu zdobila divoce zrzavá kštice. Proto bylo poněkud překvapivé, když se po letech opět objevila jako blondýnka. Na sociální síti se svěřila, že si vlasy odbarvila sama, což bývá občas poměrně riskantní. V případě Ivy Pazderkové to nicméně dopadlo dobře.

O pár dní později se v pořadu televize Prima Showtime svěřila, že se po pěti letech vztahu rozešla se svým přítelem, kterým byl Hynek Lorenc (37). "Byli jsme spolu šest let, prostě se to tak stalo, že jsme zjistili, že bude lepší, když se naše cesty rozejdou. Byla to mírová dohoda," uvedla ve vysílání herečka, která se v poslední době věnuje také body fitness.

Čerstvě single Iva Pazderková dále uvedla, že cítí rozchod jako správnou věc, se kterou se již smířila, přestože ji to prý pochopitelně zasáhlo, a to také kvůli věku, ve kterém bývají ženy ohledně hledání nových vztahů často nejisté. Možná právě to bylo pro ni motivací, proč se odhodlala k úpravě zevnějšku. Nebyla by určitě první ani poslední ženou, která se k podobnému kroku rozhodla. Připomenout lze například Taťánu Kuchařovou (34), která se po rozvodu s Ondřejem Brzobohatým (39) pochlubila mikádem, kterým nahradila dlouhé lokny.

Proč ženy po rozchodu sahají po nůžkách, vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz psycholog a terapeut Jeroným Klimeš. "Ony se ty ženy opravdu chtějí ode všeho z minulosti odstřihnout. Většinou je důvodem to, že mají pocit, že změnou vzhledu udělají za vším tlustou čáru a jasně odliší, že teď tedy začíná ten nový život," uvedl pro ŽivotvČesku.cz renomovaný odborník, k němuž do ordinace dochází mnoho párů v různých fázích vztahu.

Někdy za tím může stát také potřeba se bývalému partnerovi tak trochu vymstít a ukázat mu, že ho jeho expartnerka vůbec nepotřebuje, a dokonce je atraktivní i bez něj. Skrze nový účes dává muži najevo, o jakou krasavici v ní ve skutečnosti přišel. "To záleží na tom, jak moc se bývalý partner dotyčné ženě stihl zhnusit, ale často tomu tak je," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz Jeroným Klimeš.

Podobné snahy o rychlé vytěsnění partnera z hlavy přitom podle Jeronýma Klimeše nemusí být tím úplně nejlepším řešením. "Pokud chce člověk na bývalého partnera zapomenout a vypořádat se s rozchodem, pokud možno do toho nesmí vkládat žádnou energii. Kdo tomu věnuje minimální energii, vypluje z toho nejrychleji," varoval odbornou věřejností uznávaný psycholog pro ŽivotvČesku.cz, v čem může spočívat jedno z možných úskalí.

Raději než se vrhat do vlasových experimentů či odjíždět do Indie hledat smysl života by tak lidé měli všemu dát především dostatek času. "Musíme se snažit, aby nám byl bývalý partner lhostejný. Abychom se do toho stavu dostali, nesmíme ho proklínat a musíme tu ztrátu brát fatalisticky - asi jako úmrtí. Opláčeme to, za nějaké tři měsíce odezní ta ztráta a ten člověk je potom navázaný na všechny životní události a kamarády. My ho musíme během následujícího roku z hlavy postupně dostat tím, že ho vlastně v každé situaci opláčeme," podělil se Jeroným Klimeš na závěr o radu, kterou obvykle dává svým klientům.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.