Rozchod Pagáčové a jejího manžela Tibora pohledem odborníka, který nastínil, co se obecně odehrává za zavřenými dveřmi

Patricie Pagáčová s manželem.
Patricie Pagáčová s manželem.
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2024

Herečka a moderátorka Patricie Pagáčová potvrdila po šestiletém vztahu a téměř pětiletém manželství rozchod s manželem Tiborem. Rodiče tříleté dcery žijí podle serveru iDnes.cz už nějakou dobu odděleně, ale zatím nedošlo na rozvod. K rozpadu vztahu se vyjádřil i manžel známé herečky, jenž uvedl, že se rozchází s manželkou v přátelském duchu. O možných důvodech, proč se mladé manželství po relativně krátké době rozpadne, promluvil pro ŽivotvČesku.cz psycholog a odborník na partnerské vztahy.

Patricie Pagáčová, herečka známá z nekonečných seriálů a z různých televizních show, s manželem Tiborem po šesti letech vztahu a pěti letech manželství šli od sebe. S režisérem a dramaturgem začala blondýnka randit v roce 2018 a už o rok později se konala velkolepá svatba v krásném prostředí kouzelné přírody v Brdech.

V květnu 2021 se pak manželé stali rodiči, když herečka přivedla na svět dceru Bibianu. Že není vše v životě charismatické moderátorky zalité sluncem, dokázala Pagáčová sdílet se svými fanoušky na sociální síti už v zimě. Tenkrát ukázala fotku, kde pláče a má utrápené oči, o nějakou dobu později pak prozradila, že dochází na terapie.

Pro výše zmíněné periodikum okomentoval rozchod s herečkou Tibor Pagáč. "Máme za sebou krásných šest let vztahu, ze kterého vzešla naše dcera Bibi. Bohužel nám to nevyšlo. Odcházíme od sebe bez nenávisti, ale v přátelském duchu a společné lásce k naší dceři," uvedl dramaturg, který se do své ženy prý zamiloval už v době, kdy jako osmiletá hrála v seriálu Ranč U Zelené sedmy.

K možným důvodům, proč skončilo manželství Patricie Pagáčové a proč obecně končí vztahy, kde jsou malé děti, po pár letech od svatby, promluvil pro ŽivotvČesku.cz expert na partnerskou problematiku Jeroným Klimeš.

"Obecně za rozpad manželství, ve kterém je společný projekt - tedy dítě - v periodicitě kolem pěti let, může nejčastěji to, že jeden z partnerů je přetížený, často žena. Tyhle rozchody z obecného hlediska jsou ze zátěže, kdy příkladem ona očekává pomoc, on »jede« ve starých kolejích tak, jak žil, nechce se změnit, čeká, že ona to utáhne. Ona to ale neutáhne," vylíčil pro ŽivotvČesku.cz ostřílený odborník na partnerské vztahy Jeroným Klimeš, který proslul tím, že přednost dává přímé a otevřené komunikaci před diplomatickou rétorikou.

"Dá se v obecném měřítku uvažovat o tom, že tento typ párů dojíždí na to, že do jejich soužití přišla nová zátěž, zmizela pohodička a ten vztah se nepřehoupl na rodinný mechanismus. V kontextu toho se musí změnit životní styl obou partnerů a obětovat jeden z nich musí třeba velkou část kariéry za tu rodinu," doplnil pro ŽivotvČesku.cz v obecném měřítku známý psycholog, který v minulosti sepsal revoluční knihu týkající se rozpadu vztahů a manželství s názvem Partneři a rozchody. Pokud jde pak o rozpad manželství Pagáčové, sehrát v tom roli ale mohly jiné varianty a události.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.