Roztomilý chlapeček z filmu s Tomem Cruisem vyrostl. Jonathan Lipnicki přiznal, že byl obětí šikany

Jonathan Lipnicki a Tom Cruise
Jonathan Lipnicki a Tom Cruise
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 12. 2020

Jonathan Lipnicki (30) už jako šestiletý kluk zářil po boku Toma Cruise (58) a Renée Zellweger (51) ve filmu Jerry Maguire. Publikum z něj bylo nadšené, roztomilého Raye zahrál bravurně a stal se dětskou hvězdou. Po letech připustil, že kromě slávy mu film přinesl i negativní zkušenosti ve formě šikany, úzkostí, depresí a panických atak.

Málokterému dětskému herci se dostává takové pozornosti, jaká byla po premiéře filmu Jerry Maguire upírána na Jonathana Lipnickiho. Jeho talent nebyl jen tak přehlídnut a zahrál si i v řadě dalších filmů, ale na jeho první výkon publikum i okolí rychle zapomnělo.

Magazín Vanity Fair zveřejnil zpověď, ve které Jonathan popsal těžká léta mladého herce. "Když jsem byl malý a teenager, spousta lidí si ze mě utahovala. Říkali mi, že jsem byl rychlokvaška a už o mě nikdo nemá zájem.

Posměšky způsobily Lipnickimu psychické problémy. "Každý den jsem se cítil jako nějaký odpad. Zašlo to tak daleko, že jsem každý večer při myšlence na školu míval panické ataky. Říkal jsem si, jak zvládnu další den.

Na jeden konkrétní zážitek mladý talent nezapomene nikdy. "Na střední škole o mně jeden spolužák před celou třídou nahlas zakřičel, že jsem rychlokvaška. Bylo to extrémně ponižující,“ svěřil.

Posílení

S dospíváním Jonathan Lipnicki zjistil, že nejlépe se s depresemi a šikanou vyrovná tím, že emoce, které v sobě kvůli těmto pocitům nahromadil, vloží do svých hereckých výkonů.

Dětem, které mu ubližovali, dokázal, že není ničím z toho, čím ho titulovaly. "Nejsem oběť, jsem silný člověk, který dokázal utrpení proměnit v umění. Jsem vděčný za to, jak krásný mám život a vím, že i když je občas špatně, vždy bude lépe.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.