Rtuť teploměru v úvodu týdne vystřelí nahoru. Meteoroložka Honsová očekává v maximech až 28 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2023

Díky teplému jižnímu proudění se pondělní odpolední teploty zastaví až na 28 °C, dnešek tak bude nejteplejším květnovým dnem. Ani dnes odpoledne se nám nebudou vyhýbat ojedinělé bouřky, které mohou být ojediněle doprovázené vydatnějšími srážkovými úhrny, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

V úterý bude od západu oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť, místy bouřky. Bouřky budou ojediněle silné, doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě i přes 30 milimetrů a krupobitím. Na východě území bude zpočátku dne polojasno až skoro jasno. Přes Česko bude postupovat studená fronta. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty vystoupí na 18 až 23 °C, na jihovýchodě bude až kolem 26 °C.

Ve středu se dá očekávat oblačno až zataženo, zpočátku dne na východě místy déšť. Postupně ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno, jen ojediněle přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

V pátek si počasí nachystá polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

Předpověď na víkend

"V sobotu bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti na horách ojediněle přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. V neděli bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti na horách ojediněle přeháňky. Ranní teploty 9 až 4 °C. Denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. A podle výhledů počasí do konce května se už na teploty přes 25 °C zřejmě nedostaneme. Odpolední teploty se budou pohybovat lehce přes 20 °C, ale oblačnosti ani srážek mnoho nebude," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.