Rumun vyrábí boty o velikosti 75. Jsou lepší než roušky, lidé dodrží rozestup

Obuvník Grigore Lup vyrábí hodně netradiční obuv
Obuvník Grigore Lup vyrábí hodně netradiční obuv
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2020

Do boje s koronavirovou pandemií by mohly zasáhnout i boty od Rumunského výrobce. Obuvník Grigore Lup z města Kluž si povšiml, že jeho spoluobčané nedodržují pravidla fyzického odstupu. Dostal nápad, jak vyrobit boty s prodlouženou špičkou. Právě s její pomocí mohou lidé udržet odstup v patřičné vzdálenosti. Boty mají velikost 75, uvedla světová média.

"Vidíte to na ulici, lidé nerespektují pravidla společenského odstupu," uvedl pro britský Daily Mail obuvník, který se výrobou obuvi živí téměř 40 let. Nápad na výrobu poněkud nestandardní obuvi dostal, když viděl, že lidé nerespektují rozestupy.

"Šel jsem na trh, abych si nakoupil sazenice do své zahrady. Moc lidí tam nebylo, ale stále víc se přibližovali," vysvětlil pro zahraniční média na svůj výrobek.

"Pokud by dva lidé s těmito botami stáli proti sobě, byl by mezi nimi rozestup téměř půldruhého metru," vyzdvihuje efekt svého výrobku

Obuvnictví, které provozuje od roku 2001, sice prodává i konfekční boty, většinou ale spoléhá na objednávky od divadel, operních domů či souborů folklórního tance po celé zemi.

Jeho podnikání se v podstatě zastavilo v první vlně koronavirové krize. Obuvník zatím obdržel několik objednávek. Jeden pár bot mu trvá vyrobit dva dny a zákazníka přijde na 2744 korun.

Ve skutečnosti jde spíše o bizarnost, než že by se prodej těchto velmi netradičních bot rozšířil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.