Rváč Lubomír Volný vysvětlil, co znamená »Hanzel Desítka«. V Karviné koluje takový vtip, říká

Poslanec Lubomír Volný
Poslanec Lubomír Volný
Foto: Se souhlasem Lubomíra Volného
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného přešlo při čtvrtečním jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu ve fyzickou potyčku s dalšími poslanci. Nastala poté, co se slovně ohradil proti předsedajícímu Tomáši Hanzelovi a ten mu vypnul mikrofon. Nedostal tak příležitost říct veřejně, co znamená »Hanzel Desítka«. Redakci ŽivotvČesku.cz to hlavní aktér strkanice prozradil. "V Karviné koluje takový vtip, že pan Hanzel z každé státní zakázky měl deset procent," tvrdí Lubomír Volný.

Jednání ve Sněmovně, ve které hlavním bodem ve čtvrtek bylo prodloužení nouzového stavu, mělo naprosto netradiční dohru. Mezi poslanci se strhla rvačka, kterou lidé znají spíše z jednání ve východních zemích. V momentě, kdy předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul mikrofon u řečnického pultíku nezařazenému poslanci Lubomíru Volnému, chtěl Volný ve svém proslovu pokračovat u mikrofonu předsedajícího. Vše vyústilo ve strkanici a vulgární nadávky. Jednání bylo přerušeno.

Lubomír Volný odmítl, že by jádrem sporu bylo to, že nenosí roušky. Pro ŽivotvČesku.cz poslanec popsal, co bylo podle něj přesným důvodem. Vypnutí mikrofonu proběhlo v době, kdy chtěl sdělit veřejně, co znamená »Hanzel Desítka«, což má údajně mít spojitost s předsedajícím Tomášem Hanzelem.

"Já reagoval na urážky pana Hanzela a vyčítal jsem mu činnost ČSSD za poslední měsíce, protože se za vládní funkce hnutím ANO nechají vždy zatlačit do kouta a vše odsouhlasí. On mě poprvé přerušil, že když nebudu mluvit k tématu, že mi vypne mikrofon. Ale já k tématu mluvil, protože jsem odpovídal na jeho prvotní útok. Pak jsem zmínil fakt, proč se mu v Karviné přezdívá Hanzel Desítka. V Karviné koluje takový vtip, že pan Hanzel z každé státní zakázky měl deset procent. To není obvinění, to je jeho přezdívka. V tom okamžiku mi vypnul mikrofon. Já ho ale varoval, že pokud ten mikrofon neoprávněně vypne, tak že si sednu na jeho místo a použiji jeho mikrofon. On to vypnul. Já si myslím, že tu zavání tvrdou socanskou a anoistickou cenzuru. Byli jsme tu v minulosti svědky jiných scén, když tu křičel třeba Kalousek s Babišem, či představitelé KSČM a ODS i opozice. To tady padaly jiné výroky a nikdo nikomu mikrofon nevypínal. Až když se najdou poslanci, kteří tato opatření kritizují razantně, tak jsme cenzurováni a uráženi. Já říkám, že to nezvládli řídící schůze, zejména to nezvládl pan Hanzel, který cítí, že má právo urážet, ale nikdo nemá právo ho kritizovat. Teď bude jednání na mandátním a imunitním výboru a tam řeknu to samé, co nyní říkám vám," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz nezařazený poslanec a dodal, že na bitku ve Sněmovně je dobře fyzicky vybaven.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.