S Arturem v kontaktu nejsem, svěřila chůva Golda, která pro syna Ladislava Štaidla byla druhou mámou

Chůva Golda a Artur Štaidl
Chůva Golda a Artur Štaidl
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2021

Mnoho fanoušků nevymaže ze své paměti 29. duben 2014, který nevratně otřásl českým showbyznysem. A ani poslední lednový den roku 2021, kdy zemřel skladatel Ladislav Štaidl (†75). Podlehl boji s koronavirovou nákazou. Právě kvůli ní před více než třemi týdny skončil na jednotce intenzivní péče. Syn Artur Štaidl (24) tak přišel o oba milované rodiče. Pro ŽivotvČesku.cz na mladíka zavzpomínala jeho bývalá chůva Zlata Golda Dvořáková, která pro něj byla druhou mámou.

Zlata Dvořáková byla dlouhých jedenáct let důležitou součástí Ivetiny rodiny. Starala se o Artura a i zpěvačku vnímala skoro jako svoji dceru. O to víc ji zpráva o Ivetině sebevraždě paralyzovala.

"Ke konci jejího života se naše přátelství obnovilo. Vše jsme si vyříkaly a bylo to fajn. Bylo to pro mě důležité a myslím, že i pro Ivetu. Vzpomínám na ni často. Je pořád se mnou, i když odešlaHodně pro mě znamenala," prozradila pro ŽivotvČesku.cz žena, která byla pro Ivetu Bartošovou blízkou kamarádkou a jejího syna znala prakticky od narození, pamatuje jeho první krůčky.

Dnes už Golda je v kontaktu jen s maminkou zpěvačky, se kterou si občas zavolá. Zpráva o smrti Ladislava Štaidla ji zasáhla.

"S Arturem v kontaktu nejsem, nesleduji ani, jak se mu daří po hudební stránce. Jen s maminkou Svatavou, občas si zavoláme a zavzpomínáme, mam ji ráda," řekla nedávno pro ŽivotvČesku.cz Golda, která na zpěvačku stále myslí a vzpomíná na dny, které předcházely těžkým životním karambolům, kdy Iveta byla v dobré kondici a měla chuť do života.

Aktuálně se Golda ke smutné informaci o úmrtí geniálního skladatele odmítla vyjádřit, protože úmrtí hudebního velikána ji zasáhlo, a to i přesto, že v minulosti Golda se Štaidlem neměla ideální vztahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.