S Karlem Gottem odešla noblesa i profesionalita. Lidem dnes chybí pokora, říká nestárnoucí Kateřina Brožová

Kateřina Brožová na premiéře filmu Karel
Kateřina Brožová na premiéře filmu Karel
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2021

Slavnostní premiéru filmu Karel, za kterým stojí režisérka Olga Špátová Malířová (37), si nenechala ujít také herečka Kateřina Brožová (53), která se s Karlem Gottem (†80) znala osobně. "Chybí tady úcta k řemeslu a profesionalita, Karel byl vzorem na prvním místě. Chybí ale také pokora, galantnost, umět se chovat k ženě či ve společnosti, chybí noblesa," zavzpomínala Kateřina Brožová pro ŽivotvČesku.cz, co pro ni Mistr znamenal.

"Film se mi líbil moc. Zanechal ve mně hluboký zážitek. Karla jsem znala osobně, na jeho písničkách jsem vyrostla, pro mě ten film znamenal ohlédnutí se do doby mého dospívání a zrání. Byl to pro mě takový návrat do dob minulých. Film chápu jako poctu někomu, koho máme v srdci, koho jsme si vážili a stále vážíme. Ten film je velmi silný, poučný, dojemný ale také velmi vtipný, což je dobře, Karel měl velký smysl pro humor," řekla s pokorou v hlase pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Brožová. Podle ní s Karlem Gottem odešla doba, kdy se lidé uměli k sobě ještě chovat.

"Chybí tady úcta k řemeslu a profesionalita, Karel byl vzorem na prvním místě. Chybí ale také pokora, galantnost, umět se chovat k ženě či ve společnosti, chybí noblesa... To všechno je pryč, jsme divocí, agresivní, laxní vůči ostatní, chybí tu pokora, chybí tu vzdělání i laskavost, jdeme směrem, který se mi vůbec nelíbí. Říkám to v souvislost s Karlem Gottem, on pro mě byl toho vzorem," vyjmenovala bez vytáček sympatická herečka, co jí na současné době irituje. A lidem vyslala vzkaz, že to určitě nezmění volby, každý by podle Kateřiny Brožové měl začít u sebe a své rodiny.

"Možná část lidí věří, že budou volby a pak negativní věci rázem zmizí. Ale tohle volby nezmění. Tohle není obecný problém, každý z nás má začít u sebe. Tady se mluví, že je to obecný problém, jenže tak to není, obecné problémy se týkají každého z nás. Pokud budeme jen nadávat, na někoho si stěžovat, tak je to určitě to nejjednodušší... Lidé se rádi přidávají ke stádu, protože stádo má větší sílu než jednotlivec, ale to stádo vytváří každý jednotlivec sám za sebe. Pokud začneme každý u sebe, tak jsme schopní něčeho dosáhnout, já se ale přiznám, že jsem ztratila iluze, že se brzy stane nějaká obroda," uvedla pro ŽivotvČesku.cz až trochu rezignovaně herečka, které to na filmové premiéře velmi slušelo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.