S maminkou poprvé na kurtu. Barbora Strýcová vzala syna s sebou na tartan

Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 1. 2023

Zatímco tenistka Lucie Šafářová (35) pro ŽivotvČesku.cz řekla, že už by neměnila a na turnajový okruh se po mateřské dovolené vracet nemá v plánu, její sportovní kolegyni Barboře Strýcové (36) kurty chybí. Přestože jejímu synovi Vincentovi je teprve rok, snaží se proto vrátit ke trénování. Jak asi každý, kdo má malé děti, tuší, není občas jednoduché si pro sport najít prostor. Proto sympatická tenistka tentokrát vzala svého synka s sebou. Fotografií z tohoto roztomilého momentu se pochlubila na sociální síti.

Barbora Strýcová má na kontě vítězství v ženské čtyřhře ve Wimbledonu 2019. Společně s parťačkou Lucií Šafářovou pak vybojovala bronzovou olympijskou medaili v ženském deblu na letních hrách v Riu de Janeiru 2016. Obě nadané tenistky však založily rodiny a nyní jsou na mateřské dovolené. V přístupu k tenisu se však obě sympatické maminky liší.

Na rozdíl od své kolegyně se Barbora Strýcová již nemůže dočkat, až se ke svému milovanému sportu bude moci vrátit. Nedávno se na sociální síti svěřila, jak moc jí chybí wimbledonské klání. V poslední době se ale na kurtech objevuje stále častěji, snaží se neponechat nic náhodě a na svůj návrat, který se pomalu, ale jistě blíží, se připravit.

Na sociální síti Instagram se nyní pochlubila fotografií, jak s malým Vincentem vyrazila na kurt. A protože to bylo pro chlapce úplně poprvé, rozhodla se tento zásadní okamžik zvěčnit nejen pro sebe a rodinu, ale také své fanoušky. Zda se její syn rovněž vydá na sportovní cestu, se teprve v budoucnu ukáže, ale na základě fotografií je znát, že si svůj společný čas s maminkou patřičně užil.

Na rozdíl od Barbory Strýcové Lucie Šafářová vnímá svou sportovní kariéru s daleko větším odstupem. "Ráda se na tenis v televizi podívám a zafandím, ale určitě bych to už nechtěla vrátit zpět. Jsem šťastná tam, kde jsem teď, nic bych na tom neměnila," uvedla pro ŽivotvČesku.cz bývalá sportovkyně, která s manželem, hokejistou Tomášem Plekancem (40), vychovává dvě děti, Leontýnku (3) a Olivera (8 měsíců).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.