S přibývajícím věkem je veselejší. Usmívám se víc než kdy dřív, říká sympatický šedesátník Hugh Laurie

Herec Hugh Laurie
Herec Hugh Laurie
Foto: Profimedia.cz

Hugh Laurie (61) je hercem, který si sice zahrál v řadě filmů a seriálů, ale většina jeho fanoušků ho má zafixovaného jako sarkastického a ostrého Dr. House ze stejnojmenného seriálu. Laurie připouští, že v určitých ohledech byl své postavě podobný, ale s věkem se mění.

Britský herec a hudebník Hugh Laurie vypadá už několik let téměř stejně, přibývající roky se na něm podepisují jen minimálně. Možnou příčinou toho, že i po šedesátce vypadá dobře, je fakt, že se víc uvolnil a začal se víc usmívat. Jak sám řekl, s věkem přišla úleva.

I během pandemie má Laurie práce až nad hlavu, vrásky si z ní ale nedělá. "Všechno si teď nějak víc užívám. Došlo mi například, že mé výkony při natáčení nejsou otázkou života a smrti, že si mám své role hlavně vychutnávat a zkusit je zahrát tak dobře, jak to jen zvládnu,“ uvedl s radostí stárnoucí herec britskému deníku Express.

Hugh má za to, že s věkem přišlo i určité zklidnění. "Dřív jsem své chování asi ve všech směrech dost přeháněl. V práci jsem šílel kvůli detailům a okolí ze mě bylo hodně nešťastné. Je dobře, že jsem se uklidnil, mám to v hlavě srovnanější,“ řekl seriálový Dr. House.

Po uvědomění, že se nechoval nejlépe a že v práci mu nejde o hlavu, začal být Laurie veselejší. "Poslední dobou se usmívám víc než kdy dřív. Ale možná na to má vliv i to, že jsem pod prášky,“ zasmál se v rozhovoru Hugh, který je pověstný svým břitkým humorem.

Seriály z lékařského prostředí jsou mezi televizními diváky velmi oblíbené. Nejinak tomu j...

Ačkoliv díky svému seriálu patřil Hugh Laurie mezi nejlépe placené herce a pro peníze už by v životě pracovat nemusel, do důchodu se rozhodně ještě nechystá. "Jedním z mých největších strachů je, že uvíznu na jednom místě. Herectví mi poskytuje možnost cestovat a zkoušet nové věci,“ doplnil herec, kterému šediny i vrásky sluší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.