S Prymulou a Faltýnkem poseděl Jan Gottvald. Bývalý ministr zdravotnictví nastínil, co se mohlo řešit

Adam Vojtěch a Roman Prymula
Adam Vojtěch a Roman Prymula
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Noční schůzka dnes už bývalého ministra Romana Prymuly (56) s poslancem Jaroslavem Faltýnkem (58) v restauraci na Vyšehradě má novou dějovou linku - lépe řečeno postavu. U jednoho stolu se s nimi totiž setkal Jan Gottvald - syn stejnojmenného bývalého fotbalového bosse z Drnovic. Kdysi mocného muže z podnikatelského prostředí. Takové setkání nenaznačuje, že by se řešilo jen plošné testování, jak Prymula tvrdil. Pro ŽivotvČesku.cz takovou nestandardní schůzku zhodnotil bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34).

S informací o tom, že na schůzce Prymuly, Faltýnka a také šéfa ostravské fakultní nemocnice Jiřího Havrlanta byl již jmenovaný Jan Gottvald, přišel portál Neovlivní.cz.

Podle bývalého ministra zdravotnictví, který tři roky zastával v rezortu zdravotnictví nejvyšší funkci, jde o velmi nestandardní jednání.

"Velmi těžko se na to reaguje, protože toho pána ani neznám. Jedna věc je, co se na takové schůzce řešilo a druhá věc je, jak ta schůzka proběhla a proč se nekonala někde v prostorách na ministerstvu zdravotnictví nebo někde jinde. O čem se tam jednalo, to těžko hodnotit. Ta schůzka z mého pohledu je velmi zvláštní v tom, že proběhla tam, kde proběhla," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který pro večerní či mimořádné schůzky vždy využíval prostory pro taková jednání určená. Tedy v budově vlády či na ministerstvu zdravotnictví.

Vyšehradská restaurace Rio´s je proslulá tím, že tam vznikaly vlády, ale také končily. Schází se v ní politici a byznysmeni. “Gottvald a ta jeho parta seděli už od pozdního odpoledne v restauraci Rio’s, kde jedli a popíjeli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili,” popsal pro portál člověk, který má o schůzce detailní informace s tím, že Faltýnek je sám častým hostem. S Gottvaldem se na Vyšehradě nesetkal poprvé.

 “U Gottvaldova stolu to byla především demonstrace jejich ega. Jsou to hráči, druhé až třetí ligy. Ale jejich útrata ten večer dosáhla 40 tisíc korun,” uvedl zdroj obeznámený s průběhem.

Roman Prymula, Jaroslav Faltýnek a šéf ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant, kterého Gottvaldův stůl rovněž ve středu večer do vyšehradské restaurace přivolal, tvrdí, že mluvili o plošném testování a boji s covid. Následně Prymula přišel o své ministerské místo, když ho ve funkci nahradil Jan Blatný. Poslanec Faltýnek se v minulém týdnu vypravil do Španělska, což odsoudil i premiér Babiš, že tak činí v období, kdy Česko bojuje s epidemií.

Kdo je Jan Gottvald:

Rodina Jana Gottvalda patřila především v devadesátých letech mezi vlivné lidi z podnikatelského prostředí. Gottvald senior stál za fotbalovými Drnovicemi. Také vlastnil Setuzu, kterou od něj výhodně získal později zavražděný kmotr podsvětí František Mrázek spolu s Tomášem Pitrem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.