S vracením peněz to nebude tak horké. Podvedená zákaznice Charlotte Štikové se ozvala Monice Binias: Nejsem banka, odsekla jí kvůli pár stovkám

Monika Binias s dcerou Charlotte
Monika Binias s dcerou Charlotte
Foto: Se svolením Moniky Binias
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2024

Monika Binias, matka Charlotte Štikové, se ještě před pár dny dušovala, že převezme zodpovědnost za svou dceru a postupně bude podvedeným zákaznicím vracet jejich peníze. Blondýnka dokonce zveřejnila snímek konverzace s jednou z nich, která měla to štěstí a údajně své peníze dostala zpět. Redakci ŽivotvČesku.cz se ale ozvala podvedená čtenářka, která také požadovala zpět částku, kterou poslala koncem března Charlotte Štikové. Monika Binias ji ale odbyla tím, že není banka, aby vracela peníze. "Nebojím se toho, nejde o zásadní částky, postupně to půjde zvládnout," odpověděla Binias před třemi dny na dotaz redakce, zda bude opravdu vracet poškozeným ženám jejich peníze.

Charlotte Štiková si procházela v posledních dvou letech ne zcela šťastnou životní etapou. Podle své matky bojuje s drogovou závislostí. K té patřilo i nelegální shánění peněz. Charlotte konkrétně podváděla ženy na internetu. Nabízela zboží, za které inkasovala peníze, ale zboží už neodesílala. Jednou z podvedených fanynek byla i žena, která zaplatila 790 korun, ale na balíček čekala marně.

Z konverzace, kterou poškozená čtenářka portálu ŽivotvČesku.cz připojila, je patrné, že Charlotte se po připsání platby na účet odmlčela a dělala mrtvého brouka. Zoufalá žena se proto obrátila na Charlottinu matku Moniku Binias a prosila o vrácení částky - ale neúspěšně. "No nezlobte se, já nejsem banka, já k vám nemám žádnou povinnost, je mi líto celé situace, ale teď nemohu nic dělat," odepsala Monika Binias ve zprávě.

Takové jednání je na hony vzdálené tomu, ke kterému se blondýnka před pár dny zavázala. "No já, nikdo jiný," napsala do redakce ŽivotvČesku.cz Binias na dotaz, zda se opravdu chce vyrovnat s poškozenými klientkami. "Nebojím se toho, nejde o zásadní částky, postupně to půjde zvládnout," odpověděla na dotaz v reakci na vlastní slova z podcastu, kde mimo jiné prozradila, jak se její dcera dostala do zoufalé situace. "Charlott plno lidí zklamala. Dluží spoustě lidí peníze, špatní lidé ji dovedli k narkotikům," uvedla Monika.

Jak to tak vypadá, s vracením dluhů za Charlotte to nebude tak žhavé. Poškozené zákaznice se údajně dávají dohromady a chystají podat trestní oznámení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.