Safari příběh Reginy z VyVolených pokračuje: Chátrající chata, strašidlo a štěňata na prodej za plotem

Míste, které obývá Regina z VyVolených
Míste, které obývá Regina z VyVolených
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2024

Dobrodružný život Reginy z VyVolených u Brněnské přehrady pokračuje. Jarní měsíce daly přírodě potřebný impuls a pozemek, který obývá, se zbarvil do zelené. Někdejší účastnice reality show zůstává v rekreační oblasti takzvaně »na divoko« a několik novinek se v jejím životě objevilo. S kontroverzní blondýnou, která dlouhé roky svým způsobem života bojuje proti systému, žila ještě před pár dny plejáda štěňat afghánského chrta a jedno »papírové strašidlo, které připomíná žirafu«. "Pejsky se snažila prodat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz jeden ze sousedů s tím, že novinkou v rámci pozemku je, že »do hry« vstoupil nový vlastník jedné části nemovitosti.

Rekreační oblast u Brněnské přehrady je malebné místo, které nabízí nejen krásnou přírodu, ale i nádech toho opravdového dobrodružství. Milovníci divočiny si zde mohou přijít na své. Nejlépe to ví sama Regina Agia (dříve Holásková).

Redakce ŽivotvČesku.cz získala nejnovější fotografie - pár dní staré - místa, kde bojovnice proti systémovým hodnotám nyní žije. A oproti minulosti je zřejmé, že došlo k úklidu. Už se na pozemku neválí pestrá škála šatníku sympatické blondýnky, která byla pozoruhodná a nabízela zamyšlení nad tím, že člověk vlastně může žít naprosto kvalitní život i bez závislosti na elektřině, vodě a dalších vymoženostech.

Co je však stále k vidění, je jakési papírové strašidlo, které nápadně připomíná žirafu. Při pohledu na tvorbu nadané kontroverzní umělkyně je možné i uvažovat tak, že člověk nemusí návštěvu safari nebo džungle dlouze plánovat a vyrážet za dobrodužstvím tisíce kilometrů daleko. Stačí s nadsázkou řečeno zavítat k Brněnské přehradě.

Některé může zajímat skutečnost, jak je možné, že Regina pozemek dlouhé roky obývá. Příběh není nijak složitý. Před lety někdejší účastnice známé reality show zakoupila chatu na pozemku, který ale nebyl její. Ten je totiž majetkem více vlastníků, takže mohla užívat pouze chatu, což ale neřešila. Následně v exekuci o chatu přišla.

"Tu získal nový majitel a letos ji prodal zase někomu jinému. Takže jde o poměrně složité vlastnické poměry, které mají přesah i do sousedního pozemku, který vlastní Lesy České republiky. Je to velmi složité. Na Reginu jsme si už zvykli. Důležité ale je, aby si po sobě uklízela," uvedl pro ŽivotvČesku.cz jeden ze sousedů, který s redakcí dlouhodobě komunikuje, s tím, že je otázka, jak se zachová nový majitel rozpadlé nemovitosti.

Sama Regina v minulosti pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že koupě chaty byla chyba. "Do rekreační oblasti jsem se odstěhovala, protože na radu kamaráda jsem investovala do malování, takže jsem mu pak vracela i nějaké peníze. Přestěhovala jsem se sem. Teď to po patnácti letech vzdávám. Je pravda, že mně chatu obsadili při nějakých nedoplatcích, co jsem měla, když jsem měla malou (dceru). Koupila jsem to špatně, přiznávám. Není tam vjezd, všechno jsem tahala ručně a není tam voda. Chci najít příjemnější místo, s mými psy to není jednoduché, ale věřím, že to půjde," popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická blondýna před více než rokem. Redakce o tom dříve psala článek.

I když tehdy Regina plánovala, že si najde něco důstojnějšího, nakonec zůstala v místě, které jí dopřává určitou formu svobody a »divokého života«, přespává tam v zeleném stanu. Ještě před pár dny tam žila se smečkou svých psů. Některé z nich se snažila prodat, jak pro ŽivotvČesku.cz upozornil jeden ze sousedů.

Ačkoliv sympatická blondýna systém odmítá, některé jeho vymoženosti však v jejím majetku bylo možné vidět. Třeba v loňském květnu bylo možné spatřit na pozemku kolečkové brusle, jak ukazuje jeden ze snímků v galerii. Na druhou stranu se nedá zpochybnit Reginy kladný vztah ke sportu. Novinkou je pak aktuálně lednice před chátrající chatou, která sice bez elektřiny nemůže »ukázat, co přesně umí«, ale posloužit v této formě může třeba jako venkovní regál s dvířky.

Redakce ŽivotvČesku.cz se dotázala ostříleného realitního experta Dušana Měchury, jakou může mít nemovitost odhadem hodnotu. Uvedl, že to je velmi složité.

"Bavíme se podle katastru o pozemku přibližně čtyři tisíce metrů čtverečních. Pozemek má více vlastníků. Pokud by ale nemovitost prošla celkovou rekonstrukcí a vše hypoteticky bylo v pořádku, a tím, že je tam ještě jedna chata, dokáži si představit, že bychom se klidně s takovou výměrou bavili o sumě sahající až k 10 milionům korun. Lokalita je perfektní a u vody. Z logiky věci a stavu té nemovitosti na snímcích je ale cena zcela jinde. Tím, že jsem to reálně neviděl a nevím, co funguje a nefunguje, jde čistě o spekulaci. Řekněme, že se bavíme o třech až čtyřech milionech korun ve stávající podobě," uvedl Měchura, který je znám tím, že jeho služby vyhledávají nároční klienti, s tím, že hodnotu má zejména rozsáhlý pozemek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.