Šance na čtvrté těhotenství Agáty Hanychové. Odborník uvedl, kdy a s kým bude trojnásobná matka připravena na další dítě

Agáta Hanychová
Agáta Hanychová
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2023

Vicemiss z roku 2005 Agáta Hanychová (38) patřila od mládí k ženám, které si přály mít vícero dětí. Bývalá modelka se touhou po dětech nikdy netajila a sama již několikrát přiznala, že se snažila najít partnera, se kterým by založila rodinu, už od svých dvaceti let. Sen o velké rodině se Agátě splnil a není vyloučeno, že zůstane jen u třech dětí. I Agátina maminka Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz před časem prozradila, že každé nové dítě je u nich v rodině vítáno. K tomu, že influencerka zřejmě patří k ženám, které jsou rády obklopeny houfem dětí, se přiklání i odborník na mezilidské vztahy Jeroným Klimeš, jenž před nedávnem pro ŽivotvČesku.cz řekl, že Hanychová více než na mužích lpí spíše na dětech, a proto "si jich tam »nasází« vícero," uvedl Klimeš.

Influencerka Agáta Hanychová aktuálně prožívá porozchodové období, kdy jí nevyšel vztah s otcem třetího dítěte Jaromírem Soukupem. Rodiče malé Rozárky prožívají krach vztahu každý po svém. Zatímco šéf televize Barrandov naplno pracuje a v rozhovoru či přímo ve svém pořadu utrousí poznámku, že se trápí, Agáta si dle svého instagramového profilu užívá svobodného života. I když je jejich společné dceři teprve pět měsíců, není vyloučeno, že se Agáta již brzy bude poohlížet po dalším tatínkovi.

Jelikož se bývalá modelka vrhá do vztahů takzvaně po hlavě a příliš nerozmýšlí důsledky svého chování, nelze vyloučit, že skončí jen u třech dětí. Zatímco některým lidem trvá zapomenout na předchozího partnera dlouhé měsíce, Agáta se vždy z neúspěšného vztahu oklepala rychle. O tom, že není namístě otálet s novým vztahem dlouhou dobu, promluvil pro ŽivotvČesku.cz i odborník na partnerské vztahy Jeroným Klimeš. "Po rozchodu by se měl člověk opět zamilovat zhruba po roce až dvou. Komu se to nepodaří do oněch dvou let, tam hrozí, že to tak může mít až do smrti. Že nebude schopen se zamilovat do někoho jiného," řekl pro ŽivotvČesku.cz psycholog a doplnil, že u Agáty se zřejmě nedá očekávat, že bude dlouho sama.

"Vzhledem k tomu, s jakou rychlostí se Agáta do vztahů vrhá, se to nedá v tomto případě předpokládat. Některé ženy se s příchodem miminka zklidní a přestanou se chovat tímhle způsobem, avšak Agáta Hanychová se stala maminkou již potřetí, a tak se zklidnění nejspíš nedá očekávat," vysvětlil před časem Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud by se influencerka rozhodla mít čtvrté dítě, zajisté by se dočkala i podpory od své maminky Veroniky Žilkové, jež má sama více dětí, než je český průměr. "Každé nové dítě je u nás v rodině vítáno," řekla držitelka Českého lva pro ŽivotvČesku.cz před rokem, kdy se začalo spekulovat o těhotenství její nejstarší dcery.

U typu žen, jako je Agáta Hanychová, lze dle slov odborníka očekávat, že vztah s mužem pro ni nebude prioritní. V opačném případě by měla otce svého dítěte nejdříve dobře poznat, což ale s Jaromírem Soukupem nedokázala. "Vztahy, které jsou vybudovány takhle rychle, většinou stejně rychle skončí. Dítě ten rozklad obvykle trochu oddálí, ale nakonec k němu téměř pokaždé dojde. Připadá mi, že lidé s tímto přístupem nejsou příliš dobrým vzorem pro mladé lidi, jak se vztahy mají nakládat," vysvětlil Jeroným Klimeš prostřednictvím portálu ŽivotvČesku.cz.

"Kdyby šlo o ženu, která chce mít jistotu, že na děti nezůstane sama, tak do takto riskantního vztahu nejde, případně neopustí předchozí muže," doplnil dále odborník, který se přiklání k faktu, že se někdejší vicemiss bude snažit svou rodinu ještě rozšířit.

"Touha po dětech je u ní velmi silná, proto je jí jedno, s kým je má. Tohle bývá u pěstounských rodin. Jsou lidé, kteří chtějí být obklopeni houfem dětí. A ona se cítí ráda obklopena houfem dětí. Je jí jedno, zda chlap odejde, takže si jich tam »nasází« vícero," uzavřel pro ŽivotvČesku.cz psycholog se specializací na mezilidské vztahy a rodinu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.