Šárka Grossová promluvila o seznámení s manželem Standou. Moc se neví, co jsem dělala předtím

Šárka Grossová a Stanislav Gross
Šárka Grossová a Stanislav Gross
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 4. 2021

Šárka Grossová (51) nikdy nezastírala, že život po boku vrcholového politika a mocného muže byl náročný. Vždy je ale spojovala láska i tolerance a oba i přes turbulentní životní události uměli stát nohama na zemi. "Moc se neví, že původně jsem byla učitelkou v mateřské školce," sdělila Šárka Grossová pro ŽivotvČesku.cz a popsala, jak proběhlo seznámení s manželem Stanislavem, který zemřel v dubnu 2015 ve věku 45 let.

Po boku svého manžela, který v dubnu 2016 prohrál boj se zákeřnou chorobou - amyotrofickou laterální sklerózou neboli ALS - prožila vzestupy i pády. Od úmrtí Stanislava Grosse uplynulo už 6 let, ale pro Šárku Grossovou tu intenzivní vzpomínky na jejího Standu zůstávají stále.

"Já tehdy tři měsíce pracovala v parlamentní restauraci jako servírka, tam jsme se seznámili. Moc se neví, že původně jsem pracovala jako učitelka v mateřské školce," zavzpomínala Šárka Grossová pro ŽivotvČesku.cz na první momenty, kdy začala přeskakovat jiskra. Od prvního rande je to už téměř 25 let.

Šárka Grossová říká, že pohledy a úsměvy přeskočily hned, ale Stanislav Gross se odhodlával 6 měsíců, než okouzlující blondýnku pozval na večeři.

Manželství jim vždy klapalo a obě dcery vyrůstaly v klidném rodinném prostředí. Šárka Grossová dnes přiznává, že domácí pohodu vytvářelo i to, že se nikdy nezajímala o politiku a nezkoušela manželovi radit a plést se mu do kariéry. Při prvním kontaktu se svým budoucím manželem si dokonce myslela, že má před sebou obyčejného úředníka.

V roce 1996 jim svatbu dosvědčil tehdejší předseda ČSSD Miloš Zeman. Pro Grosse šlo o druhý sňatek, první svatbu podle svých slov absolvoval jako mladý nerozvážný kluk.

V roce 2000 se Stanislav Gross stal ministrem vnitra a Šárka Grossová zažila, jaké to je, když rodině vyhrožují odpůrci či část veřejnosti. Přesto dnes Šárka Grossová říká, že všechny radosti i útrapy přijímala tak, jak to umí milující ženy.

Bývalý fotbalista Plzně Marián Čišovský (†40) zemřel v noci ze soboty na neděli. Smutnou z...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu