Scénář pohřbu Libuše Šafránkové odtajněn. Po boku Pavla Trávníčka uvidí veřejnost i zádušní mši

Lidé vzpomínají na Libušku Šafránkovou.
Lidé vzpomínají na Libušku Šafránkovou.
Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2021

Všichni lidé, kteří měli rádi herečku Libušku Šafránkovou (†68), budou moci sledovat zádušní mši prostřednictvím projekce. Poslední rozloučení bude pouze pro rodinu, ale záběry z útrob kostela se budou promítat i před svatostánkem. Redaktorům ŽivotvČesku.cz účast na smutečním aktu potvrdili Pavel Trávníček (70) či Jiřina Bohdalová (90).

Veřejné rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která odešla ve věku 68 let, se uskuteční 25. června v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově.

"V pátek 25. června se bude v kostele sv. Anežky České na Spořilově od 10:00 - 14:00 konat veřejné tiché rozloučení. Od 16:00 bude náš provinciál Jakub Sadílek sloužit pohřební mši svatou, která bude pouze pro nejbližší rodinu, nicméně bude přenášena i před kostel a bude podáváno svaté přijímání. Během víkendu bude pravděpodobně ve spořilovském kostele zřízeno i pietní místo pro ty, kteří by se ještě chtěli v tichosti rozloučit," zveřejnila farnost na facebookovém profilu.

"Když to bude možné, tak určitě přijdeme položit kytičku, Libušku jsme měli moc rádi. Pavel s ní úzce spolupracoval a kamarádil se s ní, účast tedy bereme jako povinnost," potvrdila účast pro ŽivotvČesku.cz manželka Pavla Trávníčka paní Monika.

Květinu či věnec přijde položit také herečka Jiřína Bohdalová. "Ráda bych přišla a položila květinu. Doufám, že budu moci do kostela přijít," řekla již dříve Jiřina Bohdalová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že dát kolegyni poslední sbohem považuje za slušnosti i samozřejmost.

Herečka Libuše Šafránková, kterou si diváci pamatují jako Barunku z Babičky či pohádkovou Popelku, byla známá svou jemností, půvabem a něžnou elegancí. Vážili si ji fanoušci i herečtí kolegové. V pondělí 7. června oslavila 68. narozeniny a nikdo v té době netušil, že příští hodiny přinesou tragický zvrat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.