Sebevražda policisty ve Výměně manželek před soudem. Nad režisérem padl rozsudek. Promluvila produkční reality show

Pixabay
Výměna manželek – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 1. 2022

Opavský soud vynesl verdikt v případu, který se týkal natáčení reality show Výměna manželek. Externí režisér Jan B. (43) usedl na lavici obžalovaných kvůli údajnému vydírání muže (†42), který si při natáčení vzal život. Soud režiséra zprostil obžaloby. Pro ŽivotvČesku.cz se k případu vyjádřila kreativní producentka reality show Jana Rezková.

Policista Stanislav se v srpnu 2020 během natáčení populární reality oběsil v lese. V dopise na rozloučenou údajně uvedl, že k činu ho dohnal režisér reality show, který na něj měl při natáčení tlačit, aby se dopouštěl rasistických poznámek na adresu ženy, která k němu do domácnosti přijela jako »nová« manželka.

Podle dopisu na rozloučenou se policista bál, že by mohl přijít o práci, kdyby na něj nadřízení začali pohlížet jako na rasistu.

"Natáčení probíhalo v pohodovém duchu, všechny narážky na Grétu F. byly považovány za zábavné. Je absolutní nesmysl, že bych Stanislava vydíral," řekl režisér Jan B. před soudem. Opavský soud režisérovi uvěřil a zprostil ho obžaloby. Na verdikt soudu upozornil web Blesk.cz. Žalobce původně navrhoval obžalovanému podmíněný trest a osmdesátitisícovou pokutu.

Lidé, kteří se kolem natáčení dílu, který nakonec vysílán v televizi nebyl, pohybovali, od začátku procesu věřili, že padne rozsudek ve prospěch režiséra. Kreativní producentka Jana Rezková pro ŽivotvČesku.cz několikrát uvedla, že je přesvědčená o tom, že sebevražda policisty s natáčením neměla souvislost. "S Výměnou manželek to podle mě nesouvisí," sdělila svůj názor.

Mluvčí a koordinátor Výměny manželek Vojtěch Boháček pro ŽivotvČesku.cz v minulosti potvrdil, že TV Nova s kriminalisty při vyšetřování intenzivně spolupracovala a měla zájem na jasném vyšetření celého případu.

"Je mi opravdu velice líto lidské tragédie, že přišli synové o tátu a manželka o muže. Mohu ale taktéž prohlásit, že necítím vůbec žádnou vinu," sdělil režisér Jan B. na závěr soudního jednání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu