Sebevražda účastnice pořadu Prostřeno!: Manžel trenérky slavných odhadl možný důvod smrti

Zuzana se objevila dvakrát v pořadu Prostřeno!
Zuzana se objevila dvakrát v pořadu Prostřeno!
Foto: Archiv TV Prima
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2021

Dvojnásobná účastnice pořadu Prostřeno! Zuzana Drnek (+35) si dobrovolně vzala život. A to ve vlastním fitness studiu, kde se oběsila. Jedním z možných důvodů bylo, že bojovala o svěření svých dvou dětí - dcer do péče. Smrtí se zabývá policie, což pro ŽivotvČesku.cz potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský. Ke tragédii se vyjádřil i její manžel, který odhadl, proč si patrně matka dvou dětí vzala dobrovolně život.

Zpráva otřásla nejen rodinou mladé ženy, ale i manželem Filipem (35), s nímž byla ve sporu o děti. A to kvůli tomu, že měla problém s alkoholem. "Začala se zlepšovat, a dokonce dosáhla svého. Je mi to velice líto. Se Zuzkou jsem prožil deset let a ať to bylo, jak chtělo, prvních osm bylo hezkých. Mé dcery přišly o maminku," řekl pro deník Blesk.

O problémech s alkoholem moc dobře věděl. Připustil ale, že v poslední době na svých problémech začala pracovat tak, aby je dostala ze svého života. "Zuzka šla do sebe, právě kvůli dětem. Poslední dva měsíce se začala zlepšovat. Přestala pít a začala to být zase ta holka jako dřív. Proto jsem jí svěřoval mnohem více dětí, a dokonce jsme se domlouvali na střídavé péči, což bylo to, o co bojovala celou dobu a ne vždy zrovna čestně,“ popsal pro portál smutnou zprávou zaskočený manžel.

Podle zdroje, který oba manžely znal, to nebylo vždy jednoduché. "Dělala mu hrozné peklo. Pamatuji si, když Zuzka začala vysílat na instagramu opilá, řekla, že ji manžel s kamarády skopali před jejím domem, a poprosila mě před ním o ochranu. Rychle jsem ale pochopil, že to byl výmysl nemocné ženy,“ popsal zoufalost ženy, která si nepochopitelně vzala život. "Mám svědomí čisté, nikdy jsem na ni nevztáhl ruku a vše jí odpustil, mohl za to alkohol. Jediné, jak si to dokážu vysvětlit, je, že jak začala střízlivět, docházelo jí, co vše udělala. Navíc najednou měla zpět i dcery, a nezvládala je. Já se teď hlavně soustředím na to, aby holčičky nic nepocítily a byly šťastné,“ dodal manžele trenérky slavných.

Sympatická Zuzana se objevila v pořadu Prostřeno! dvakrát - v roce 2016 ho vyhrála. Podruhé ji televizní diváci viděli minulý rok v říjnu, a to ve speciálu složeného z vítězů. V něm Zuzana Drnek sice nevyhrála, ale odhalila, jak se jí během několika let život převrátil naruby, když promluvila o rozvodu a boji o dcery. 

"Jednou jsem si dala v kanceláři víc alkoholu a opila se, manžel ráno přijel, zavolal policii a oni mi naměřili víc promile a sebrali mi děti,“ uvedla.

"Kriminalisté třetího policejního obvodu prověřují okolnosti tragického úmrtí ženy. K němu došlo v jednom z objektů v Českomoravské ulici v Praze. S ohledem na rodinné příslušníky se nebudeme k celé věci dále vyjadřovat,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.