Šéf tříprocentní ČSSD Jan Hamáček vyvedl okouzlující manželku i čtyřnohou kamarádku. Přiznal, že rodina je mu oporou

Jan Hamáček s manželkou
Jan Hamáček s manželkou
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2021

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček (42) by měsíc před volbami neměl mít dobré spaní a měl by napnout všechny síly, aby se tříprocentní strana zvedla a dostala do Sněmovny. Ministr vnitra ale ukazuje, že nejen politikou živ je člověk a po boku okouzlující manželky Gabriely (39) si o víkendu užil slunečné odpoledne v Praze. O tom, že mu manželka Gabriela umí být velkou oporou v těžkých časech, mluvil v minulosti pro ŽivotvČesku.cz v souvislosti se závažnou nemocí.

Gabriela Kloudová už je více než rok manželkou ministra Jana Hamáčka, ale na společenských akcích se objevuje minimálně. Má to ale logické důvody. Téměř celý rok, co se stala »paní Hamáčkovou«, byl poznamenaný koronavirovou krizí a vládní restrikce večírkům a dalším společenským událostem nepřály.

Usměvavý předseda ČSSD si ale v sobotu nenechal ujít tradiční setkání pejskařů na Praze 13, kam s Gabrielou vyvedli také fenku Nellynku. Z fotky, kterou Jan Hamáček zveřejnil, je vidět, že i lídr voličsky ohrožené strany dokázal hodit politické starosti na pár hodin za hlavu a užíval si příjemný den.

Po rozvodu s první manželkou Kamilou dokázal Jan Hamáček ustát kritické období a nyní se může pyšnit půvabnou Gabrielou, která v minulosti platila za vlivnou ženu pražské ODS. Péči a dobré srdce druhé manželky Jan Hamáček ocenil, když vzpomínal na těžké chvíle s covidem.

"Manželka mi byla obrovskou oporou a i tímto způsobem bych jí chtěl moc poděkovat. Byli jsme doma, ale od sebe odděleni, abych na ni infekci nepřenesl. Starala se o mě perfektně, bez ní bych to asi nedal," řekl Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz, když popisoval svůj boj s koronavirem.

Rozvodovou krizi i covidovou bolest tedy dokázal Jan Hamáček ustát a překonat a velmi si přeje, aby se mu povedlo podobně přejít také krizi stranickou a neujala se přezdívka »tříprocentní Honza«.

ČSSD se totiž podle posledních předvolebních průzkumů potácí kolem 3 procent, což je na vstup do Sněmovny žalostně málo. Lídr ČSSD ale stále věří, že 9. října, až se sečtou hlasy, vyjde nad sociálními demokraty podobné slunce, jaké ohřálo setkání milovníků psů a sociální demokraté přežijí volební klinickou smrt.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.