Šéfovi armády Karlu Řehkovi krachlo manželství, přiznal nový vztah. Možný důvod odluky s chotí nastínil odborník na vztahy

Karel Řehka
Karel Řehka
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2024

Příští rok mu bude padesát let, je však nepravděpodobné, že by jubileum oslavil se svou manželkou. Náčelník Generálního štábu AČR Karel Řehka totiž oznámil, že je s ní v dlouholeté odluce, a přiznal již nový vztah. Život v čele armády si zřejmě vybral svou daň. To ostatně nastínil pro ŽivotvČesku.cz i odborník na partnerské vztahy a psychologii rodiny Jeroným Klimeš s tím, že nejde o mimořádný jev.

Řehka o krachu manželství informoval na sociální platformě X, kde uvedl, že »ne vše v životě vychází tak, jak bychom si přáli«. "Ani moje manželství není výjimkou. Po náročném období jsme s manželkou Irenou v odluce," uvedl a dále pokračoval ve smyslu, že informaci sdělil veřejně z důvodu, že existují snahy o jeho zdiskreditování.

"Bohužel jsou lidé, kteří z toho chtějí udělat věc veřejnou. Ireny si moc vážím a zůstáváme rodiče a přátelé. Proto prosím touto cestou o pochopení a respektování soukromí v tomto těžkém období pro moji rodinu a blízké," oznámil.

Pro portál Novinky.cz generál poskytl rozhovor, v němž konkretizoval důvod, který ho vedl k veřejnému oznámení odluky s manželkou. "Mám z více věrohodných zdrojů potvrzeno, že se na mě systematicky chystá informační operace s cílem mě veřejně diskreditovat a znevěrohodnit. Jsou účelově šířeny různé informace, dezinformace a interpretace, mimo jiné i z mého soukromého života, které nijak nesouvisí s mojí prací," vysvětlil s tím, že má novou partnerku, s níž se zná delší dobu.

Psycholog Jeroným Klimeš, který je znám zejména tím, že se k událostem vyjadřuje naprosto otevřeně a upřímně, ocenil, že náčelník Generálního štábu AČR o své manželce, s níž je v odluce, mluví kladně.

"Největší pravděpodobností je, že rozchod je důsledkem dlouhodobého pracovního přetížení, což by pro takovou funkci nebylo nic divného. Nová žena může představovat citovou úlevu. Ze slov, která k tomu řekl, to vypadá, že je docela rozumný. A je zajímavé, že nemá potřebu házet vinu na manželku. Vypadá to tedy zjednodušeně tak, že se dlouhodobě přepíná a byl málo s rodinou," poodhalil pro ŽivotvČesku.cz Klimeš v obecné míře, co za podobnými rozchody stojí, a dodal, že jde o poměrně běžný jev.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.