Reklama:

Sekta z Plas se inspirovala zřejmě u Hanychové. Řeči o bábě šedivé prodávají za více než šest stovek

Lukáš Stančík a partnerkou Gabrielou
Lukáš Stančík a partnerkou Gabrielou
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2024

Komunita »Život v srdci«, která sídlí v Plasích na Plzeňsku, zkouší další způsob, jak přijít k penězům. Uskupení lidí, často označované jako sekta, se začátkem září nechvalně proslavilo po tragickém domácím porodu, který otevřel diskuzi o jeho aktivitách a způsobu života. O fungování v Centru Ohnivý drak se mnoho neví – avšak jeho členové se netají tím, že odmítají běžnou práci, což výrazně ovlivňuje jejich finanční situaci. Proto se parta »spolubydlících« nyní vydala na známou placenou platformu, kde však za svůj obsah nasadila naprosto nesmyslnou částku 27 euro (přibližně 675 korun, pozn. red.). O své pracovní morálce před několika týdny promluvil pro ŽivotvČesku.cz partner zesnulé rodičky Marian P.

Reklama:

»Sekta« Život v srdci, která sídlí v Plasích na Plzeňsku, na sebe znovu upozornila. Její členové se pokoušejí své živobytí zajistit způsobem, který by od nich málokdo čekal. Rozhodli se vydat na cestu placeného obsahu a zkusit štěstí na platformě, která běžně slouží tvůrcům podcastů a vlogů - v tomto kontextu je známá třeba influencerka Agáta Hanychová, případně rozhovorář Čestmír Strakatý, nebo dokonce Jiří Kajínek se svým podcastem Zločiny bez cenzury.

Zatímco většina podcasterů si za své měsíční předplatné účtuje šest až sedm eur (více než 150 korun, pozn. red.), komunita z Plas nasadila cenu výrazně vyšší – zmíněných 27 eur. Za tuto sumu nabízí odběratelům »sondu« do svého netradičního způsobu života a unikátní pohled na svou každodenní existenci. Zatím však nabízí ke zhlédnutí pouze jedno video.

Reklama:

Duchovní vůdce sekty Lukáš Stančík, který je dlouhodobě vyšetřován policií, se »proslavil« mimo jiné i démonickým pojmem »bába šedivá«, která má posedat ženy.

Komunita Život v srdci funguje na principu odříznutí od běžného konzumního stylu života. Její členové se vyhýbají zaměstnání, mnozí tvrdí, že se spoléhají na alternativní zdroje příjmů či přírodní zdroje. V minulosti byla komunita mnohokrát označována za sektu a její fungování bylo zdrojem kontroverzí, zejména poté, co došlo k tragickému incidentu při domácím porodu, kdy po něm zasahovaly úřady a veřejnost se o jejich život začala více zajímat.

Jednou z hlavních otázek, kterou jejich nový počin vzbuzuje, je morálnost jejich požadavku na odběratele. Cena 27 eur za přístup k jejich obsahům může být mnohými vnímána jako přemrštěná. To dokazují i počty odběratelů - Život v srdci má prozatím 0 odběratelů.

O způsobu živobytí promluvil pro ŽivotvČesku.cz před nedávnem člen komunity Marian P., kterému na následky domácího porodu zemřela začátkem září partnerka Linda.

"Lidé si vydedukovali, že jsem nějaký odmítač práce, ale nejsem. Pracoval jsem celý život. S normální prací jsem skončil v prosinci, takže nepracuji devět měsíců a lidé si myslí, že jsem nemakačenko. Celý život jsem »ajťák«, poslední roky jsem to dělal jako OSVČ, do toho jsem dělal masáže a věnoval jsem se ještě práci jako hodinový manžel. Tyto činnosti se prolínaly," popsal otec dcery Evelínky, že se práce rozhodně neštítí, jen mu přestalo dávat smysl věnovat se činnosti, která ho spíše vyčerpává.

"Práce v IT mě přestala naplňovat, měl jsem toho plné zuby i kvůli potížím se zrakem. V posledních měsících jsem si zkusil několik jiných zaměstnání, například pro jeden potravinový řetězec jsem pracoval ve skladu, také jsem vozil nákupy lidem, není to tak, že bych neměl zájem o práci," přiblížil Marian, který se už stačil zamilovat do jiné ženy, a dokonce ji požádal o ruku. Jeho nová partnerka Martina je shodou okolností kamarádkou zesnulé Lindy a asistovala jako dula u již zmíněného domácího porodu, který skončil tragicky.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: