Reklama:

Sen se stal skutečností. Pašeračka Tereza si konečně vybojovala svobodu. Měla by být propuštěna v řádu dní, říká mluvčí MZV

Tereza H.
Tereza H.
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2021

Dlouhé týdny a měsíce bojovala za to, aby měla možnost odvolacího soudu a zproštění obžaloby. Ale tentokrát po řadě neúspěšných pokusů konečně dosáhla vytouženého úspěchu. Češka Tereza Hlůšková (25), kterou zadržela pákistánská celní správa v lednu 2018 na letišti v Láhauru s téměř devítikilovou zásilkou tvrdých drog, obstála a v souvislosti s jejím případem byl vydán osvobozující rozsudek. "Odvolací soud v Láhauru dnes vydal osvobozující rozsudek," potvrdila tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

To, co se ještě donedávna zdálo jako něco naprosto nereálného a vzdáleného, se stalo skutečností. Pětadvacetiletá Tereza Hlůšková, rodačka z Moravy, která si odpykávala v Pákistánu bezmála devítiletý trest za pašování objemného balíku heroinu, si nakonec vydobyla svobodu. Několikrát se pokusila dostat k odvolacímu soudu, ale termín byl vždy z nějakého důvodu přesunut - ať už to byla pandemie koronaviru nebo příliš velký počet případů, kdy se na Češku zkrátka nedostalo.

Reklama:

V minulosti tvrdila, že v Pákistánu působí pracovně a stala se obětí trestného činu, k němuž se v islámském státě jižní Asie přistupuje velmi nekompromisně – tamní zákony jsou v tomto ohledu skutečně přísné. V březnu 2019 mladou blondýnku soud nepravomocně poslal za mříže, kde trávila dlouhé měsíce v podmínkách neblaze proslulé věznice Kot Lakhpat, která počtem vězňů dalece přesahuje své kapacity.

Ale nyní je všechno jinak. V pondělí si Tereza Hlůšková vyslechla zprávu, kterou toužila slyšet od chvíle, co byla zadržena a poté uvězněna. Pro redakci ŽivotvČesku.cz to potvrdila tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí (MZV) Eva Davidová. "Mohu potvrdit na základě telefonické informace advokáta, že odvolací soud v Láhauru dnes vydal osvobozující rozsudek ve věci české občanky Terezy H. Měla by být propuštěna po vyhotovení rozsudku, odhadem v řádu dní," sdělila.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: