Serena Williamsová se pochlubila rozkošnou čtyřletou dcerou. Promluvila o jejím talentu a řekla, co musí udělat, aby byla světová hvězda

Tenistka Serena Williamsová
Tenistka Serena Williamsová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2022

Tenistka Serena Williamsová (40) se v roce 2017 stala maminkou dnes již čtyřleté dcery. Přestože je Alexis Olympia ještě malá, sportovní trénink už u ní není brán na lehkou váhu a po kurtu už se prohání jako zkušená tenistka. Nadání má nepochybně v genech. Její slavná maminka prozradila, jaké má s holčičkou plány.

Serena Williamsová patří mezi největší žijící tenisové legendy. Kvůli kariéře dlouho odkládala i rodinný život, v roce 2017 však na svět přivedla dceru Alexis Olympii. Nyní už moc dobře ví, jak skloubit mateřství s tenisem. I volný čas s dcerou navíc tráví sportem, také jí našla tenisového trenéra, a tak je možné, že lidem před očima roste důstojná zástupkyně své maminky.

"Ukázala, že má potenciál, ale bude muset pilovat své dovednosti, jestli bude chtít hrát tenis. Sama ji do ničeho netlačím, to rozhodně ne, vždyť jsou jí teprve čtyři roky. Je dobrá, ale znám jiné čtyřleté děti, které by jí teď určitě porazily," prozradila Serena Williamsová o své dceři v talkshow moderátorky Ellen DeGeneresové.

Ve svém věku si dcera slavné tenistky ze všeho nejraději hraje na princeznu a sama neprojevuje příliš velký zájem o sport, pro který je potřeba velká dávka nasazení a disciplíny. Pro její matku je ale důležité, aby měla dostatek pohybu. Sama ovšem nemá dost trpělivosti na to, aby Alexis trénovala, sportuje s ní proto jen zlehka a na skutečné tréninky najala profesionála.

"Nerada hraju tenis s lidmi, kteří to neumí, vím, že je to asi divné, když jde i o mou dceru, ale přivádí mě to k šílenství. Takže jsem se rozhodla najmout jí trenéra. Po telefonu jsem mu ale neřekla, kdo jsem, takže když přišel a viděl mě, tak byl dost překvapený," zasmála se Serena Williamsová, která je rozhodnutá, že dceru bude podporovat, ať si vybere jakoukoliv životní cestu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.