Šestiletý chlapec přežil vlastní smrt. Matka si myslela, že spadl, do hlavy ho přitom zasáhla zbloudilá kulka

Šestiletý Adrian skončil v nemocnici s kulkou v hlavě
Šestiletý Adrian skončil v nemocnici s kulkou v hlavě
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2021

Jediný moment může rozhodnout o životě, nebo smrti. O zázraku lze mluvit v případě šestiletého chlapce, kterého zbloudilá kulka zasáhla do hlavy a přežil. Adriana Lextera Pascua šla zkontrolovat jeho matka Anabelle Andrino Piezasová poté, co ho zahlédla upadnout. Jaký šok zažila, když na zemi spatřila krev a došlo jí, že to nebyl žádný běžný pád.

Chvíle strachu o život syna zažila matka chlapce, kterého zasáhla střela přímo do hlavy ve filipínské provincii Batangas. Dítě bylo okamžitě po nehodě převezeno do nemocnice, kde rentgen prokázal, že mu uvízl náboj v lebce.

"Můj synovec byl velmi statečný. Neplakal a navzdory tomu, jaké měl zranění, zůstal klidný. Než se zhroutil, slyšely jsme hlasitou ránu, která prorazila střechu. Netušíme, odkud se ta zbloudilá střela vzala. Nezodpovědným lidem by zbraně neměly být svěřeny do rukou. Doufám, že případ mého synovce dojde spravedlnosti," sdělila médiím jeho teta Michelle, jak cituje rumunský deník observatornews.ro.

Malý Adrian podstoupil v pátek 6. srpna zákrok, ke kterému bylo nutné vybrat dostatek finančních prostředků. Lékaři mu nakonec náboj z hlavy úspěšně vyoperovali a nyní musí zůstat pod dohledem, aby se jeho zdravotní stav nezhoršil. Čeká ho několik týdnů rekonvalescence v nemocnici, kde zůstane na pozorování. Zároveň bude neustále v lékařské péči. Nešťastný incident rodina nahlásila policii, která pátrá po viníkovi, jenž má střelbu na svědomí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.