Sestra v akci po téměř 30 letech letech. Usměvavá Whoopi Goldbergová stárne důstojně a se ctí

Herečka Whoopi Goldbergová
Herečka Whoopi Goldbergová
Foto: Showpix.cz
Alena |
a.pomerancova@seznam.cz
Publikováno: 4. 2. 2021

Whoopi Goldbergová (65) je herečkou známou hlavně z komediálních filmů, ale během let své kariéry několikrát dokázala, že žádná výzva jí není cizí. Sympatická dáma s ostrým smyslem pro humor a charakteristickými dredy si je jistá tím, že ani po šedesátce z ní talent nevyprchává. Říká, že má schopnost zahrát cokoliv a vzpomíná na doby, kdy o ni nebyl zájem.

Dříve černé, dnes šedivé dredy zdobí hlavu geniální herečky a komediantky Whoopi Goldbergové. Ta se s velkou slávou poprvé setkala v roce 1992 po premiéře komedie Sestra v akci a od té doby sklízí úspěchy. V mládí tomu tak dle jejích slov nebylo.

Jak říkají i některé jiné slavné ženy, muži byli v zábavním průmyslu upřednostňováni. "Myslím, že se dá říct, že jsem byla pěkná a roztomilá. Vypadala jsem jinak než ostatní herečky. Moje nevýhoda spočívala v pohlaví a v barvě pleti, nebyl o mě zájem,“ zavzpomínala Whoopi v rozhovoru pro magazín Vulture.

Cesta na vrchol vyžadovala dřinu a Whoopi má jasno v tom, že ne pro každého byla tak trnitá. "Kdybych byla muž, bylo by to mnohem jednodušší. Nenadávám, netrápím se tím, jen konstatuji,“ vysvětlila komediální legenda.

Během dekád strávených na divadelních prknech a před kamerami měla Goldbergová i řadu sporů s jinými slavnými osobnostmi, ale nikoho nepomlouvá. "Jsem přímý člověk a ráda bych si zachovala důstojnost. Když mám s někým problém, pohádám se s ním v soukromí. Lidé nejsou na hádky zvědaví, chtějí vidět naše schopnosti v tom, co vytváříme,“ řekla Whoopi, která vypouštění drbů vidí jako podřezávání větve, na které stojí.

Whoopi Goldbergová si myslí, že ji publikum má stále rádo hlavně proto, že se dokáže zhostit jakékoliv role. "Vím, čeho jsem schopná. Stále mám tu pozitivní vlastnost, že umím zahrát cokoliv. Umím předstírat, že jsem něco, co nejsem. Věřím v sebe a nikdy nepřestanu,“ dodala zdravě sebevědomá herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.