Shannen Doherty po 5 letech boje s rakovinou: Až nadejde můj čas, musím to brát jako konec, dojala svými slovy

Herečka bojuje se zákeřnou nemocí
Herečka bojuje se zákeřnou nemocí
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 10. 2020

Herečka Shannen Doherty (49), představitelka sympatické Brendy z populárního seriálu Beverly Hills 90210, dostala v roce 2015 od lékařů jednu z nejhorších možných diagnóz – rakovinu prsu. To však byla na úplném začátku nejtěžšího boje v životě.

Krásná Američanka odstartovala hereckou kariéru v roli sympatické studentky v kultovním »středoškolském« seriálu Beverly Hills 90210 a od té doby ji diváci mohli vidět nejen v řadě filmů, ale třeba také jako čarodějku Prue Halliwellovou v televizním hitu Čarodějky. Černovláska s výrazným charisma se v roce 2015 dozvěděla děsivou zprávu. Lékaři u ní totiž zjistili rakovinu prsu. "Je to hořká pilulka, kterou budu muset nějak strávit," přiznala v té době ve známé show Good Morning America. Započala tvrdý boj s nemocí a její příběh nedokázal nechat nikoho chladným. Herečka se ocitla na samém dně, ale i přes kruté chvíle a slzy bolesti to nakonec nevzdávala.

Vypadalo to s ní velmi nadějně a zdálo se, že rakovinu po letech porazila. Jenže zákeřné onemocnění jen dokázalo, jakou umí mít sílu a nadvládu a znovu udeřit. Jako první projevy recidivy nemoci začala herečka pociťovat nesnesitelné bolesti v zádech a šíji, slabost, extrémní únavu a opětovné nevolnosti a ztrátu chuti k jídlu. "Už to nebylo něco jako: Teď ses trochu víc namohla. Bylo to jako: Bože, sakra to bolí," svěřila se Doherty v rozhovoru pro magazín ELLE.

Podstoupila nutná vyšetření a lékaři potvrdili, že se rakovina vrátila. Rozšířila se do lymfatických uzlin a kostí. Přes všechnu předchozí snahu v léčbě – hormonální terapii, mastektomii a chemoterapii, postoupila nemoc do 4. stádia. Herečka ale předvedla obdivuhodnou vůli a chce překonat šance, které v souvislosti s jejím stavem uvádějí zkušenosti lékařů. "Musím napsat dopis svým blízkým. Jsou věci, se kterými se musím svěřit mámě. Chci, aby můj manžel věděl, co pro mě znamená. Až nadejde můj čas, musím to brát jako konec," jak uvedl její vyjádření americký web prevention.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.