Show MasterChef představila další soutěžící. Šéfkuchař Radek Kašpárek po nedávném kolapsu prozradil, jak je na tom aktuálně zdravotně

Radek Kašpárek se synem
Radek Kašpárek se synem
Foto: Se svolením Radka Kašpárka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2022

V úterý a ve středu na televizní obrazovku vtrhnou další dvě premiérové epizody show MasterChef Česko. Soutěžící se v nich opět budou snažit projít z castingových kol do takzvané »TOP 30« a dále se dostat mezi finalisty. Musí projít přes porotce soutěže, kteří chyby neodpouštějí. Jeden z nich ale minulý týden musel být převezen záchrankou do nemocnice. Radkovi Kašpárkovi (41) se zdravotně přitížilo. "Na srdci jsem cítil velký tlak, začalo se mi hůře dýchat. Dost mě znepokojilo, že mi začala brnět levá ruka," vylíčil po svém propuštění pro ŽivotvČesku.cz michelinský šéfkuchař, který je na tom po zdravotní stránce výrazně lépe.

V obou dnech, kdy předtočená castingová kola má možnost televizní divák spatřit, se jako již v minulosti objeví nadaní amatérští kuchaři, ale také ti méně schopní. "Ze všech čtyř řad se současná finálová šestnáctka tváří jako nejsilnější," řekl pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek, který zároveň prozradil, proč letošní řadu vnímá hodně osobně.

"Pro mě osobně je to hodně zajímavé v tom, že vítěz nedostane jen finanční odměnu, ale především dostane smlouvu, která mu může zajistit práci v podniku v centru Prahy, který budeme zanedlouho se společníky otevírat. A jde o ojedinělý koncept, který zatím není třeba prozrazovat, protože to bude velké překvapení," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek, kterého právě starosti s novým projektem vyčerpaly a poslaly do nemocnice. Naštěstí ještě týž den - ve středu - byl slavný šéfkuchař propuštěn do domácího léčení.

"Už mi je výrazně lépe, než tomu bylo minulý týden. Nejsem stroj, ale už natáčíme další díly a je mi fajn. Hlavně musím poděkovat své rodině, zejména manželce, kteří při mě stáli a jsou tím, co mě drží nad vodou. Jsou můj hnací motor, inspirace a životní radost," dodal pro ŽivovtvČesku.cz populární šéfkuchař, který na konci roku 2020 musel podstoupit neodkladnou operaci v oblasti páteře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.