Šikana kvůli výšce 180 centimetrů: Tahle epizoda ukáže, jak velký problém to stále je, říká režisérka reality show Výměna manželek

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2022

Některé epizody Výměny manželek poodhalí nelehké lidské osudy, jako je tomu i v případě nové epizody. Vlaďka (48) a její dcera Míša (13) si prošly nelehkým životním obdobím, jehož následky v životě stále pociťují. "Bylo mi jich líto, hlavně té malé, šikana je stále ještě ve společnosti problém," okomentovala dění během natáčení režisérka show Jana Rezková.

V Kojetíně žije Vlaďka (48), Pepa (38) a Míša (13). Pár je spolu dva roky a oba vztah považují za harmonický. Maminka chtěla zjistit, jak vypadá natáčení televizního pořadu, což prý byla její hlavní motivace pro účast ve Výměně.

Na druhé straně se diváci seznámí s Katkou (36) a Jirkou (38) z Peček u Prahy, kteří jsou spolu dva roky, z toho rok jako manželé, a také Samem (14), Adrianou (12) a malou Sofií (1). Podle svých slov nemají žádné problémy, jen Katka přiznává, že by ocenila více pomoci v domácnosti.

Po příjezdu do Kojetína Katku překvapí nezvykle zařízený interiér, například obývací pokoj s velkou malbou loga oblíbené kapely pána domu nebo diskotékové osvětlení. Bytu také vládnou papoušci, rodina totiž patří mezi vášnivé chovatele. Přestože seznámení proběhne bezproblémově a zdá se, že si Katka s dočasným manželem celkem rozumí, po čase si začne všímat drobností, které ji znepokojují.

Jde především o dospívající Míšu, která se na svůj věk chová poněkud nezvykle. Je tichá, stydlivá a po škole jde nejraději domů, kde se věnuje papouškům nebo domácím pracím, ve kterých na školačku opravdu vyniká. To se její dočasné mamince nezdá, a tak začne pátrat po tom, co se v rodině vlastně děje.

Brzy se dozví o smutné minulosti Vlaďky a její dcery Míši. Velkou část života totiž prožily v Beskydech s Vlaďčiným despotickým manželem, který se rád napil a pro ránu nešel daleko. I přesto, že se statečná maminka nakonec odhodlala manžela opustit, následky si s Míšou nesou dodnes, a to zejména v podobě velice nízkého sebevědomí. Dospívající dívku navíc trápí šikana ve škole, která souvisí mimo jiné s tím, že měří přes 180 centimetrů.

"Myslím, že tahle epizoda ukáže, jak velký problém šikana stále je, a mnohdy to ani není chyba rodičů, kteří o tom kolikrát ani nemusí vědět. Záleží na tom, jak na to zareaguje škola a zbytek kolektivu, což v tomhle případě asi nedopadlo nijak slavně. Snad se Míše skutečně podaří změnit školu, aby se dostala do lepší třídy a našla si kamarády," popsala režisérka Výměny Jana Rezková pro ŽivotvČesku.cz, jak na ni natáčení zapůsobilo.

"I Vlaďky mi bylo dost líto. V jejím případě je vidět, že v minulém vztahu asi zkusila ledacos. Rozvod nemusí vždy být špatný, někdy je to také začátek lepšího života, což v tomhle případě asi zafungovalo. Pepa je vážně hodný a pro rodinu by se rozkrájel, v tom má Vlaďka skutečné štěstí, že se našli," dodala pro ŽivotvČesku.cz režisérka, která na pořadu pracuje už 18 let.

Vlaďka z Výměny manželek
Vlaďka z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.