Reklama:

Šílené nedělní počasí: Meteoroložka upřesnila, kde budou řádit silné bouřky s krupobitím a nárazovým větrem

Počasí, bouřka - ilustrační snímek
Počasí, bouřka – ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2024

Silné bouřky s intenzivním deštěm, krupobitím a nárazovým větrem v neděli zasáhnou především východní polovinu Česka. Odpoledne a večer se bouřky rozšíří do východních Čech a na západní část Moravy a Slezska, kde nebezpečné meteorologické jevy budou hrozit až do noci, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

Poslední červnový den, tedy neděle, přinese větší množství srážek. "Bude oblačno až polojasno, během dne až zataženo a na většině území déšť, přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 28 až 33 °C," doplnila expertka na počasí pro ŽivotvČesku.cz ohledně druhého volného dne. Výstraha meteorologů ohledně velmi silných bouřek ve zmíněných oblastech platí až do jedné hodiny po půlnoci.

"Vydatné srážky mohou způsobit rychlé zvýšení hladin menších řek, což zvyšuje riziko lokálních záplav. Noc ze soboty na neděli byla jednou z nejteplejších v historii měření v České republice," upozornila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že nad Českem se v současnosti opět nachází relativně vysoké množství saharského prachu.

Reklama:

Po rozpáleném víkendu, kdy v neděli, jak už bylo zmíněno, udeří silné bouřky, dojde k ochlazení. "Teploty na začátku nadcházejícího týdne nepřesáhnou 24 °C a bude možné počítat s lokálními přeháňkami. Před prodlouženým víkendem se začne oblačnost zmenšovat a teploty postupně půjdou nahoru," dodala pro ŽivotvČesku.cz expertka přes počasí.

V pondělí bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty do 24 °C.

V úterý počasí nabídne oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Ve středu bude počasí psát podobný scénář. "Bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," nastínila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jak budou vypadat první prázdninové dny.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: