Silné bouřky mají dvě oběti. Strom zabil ženu a muže v autě. Meteorologické peklo bude i přes noc, varuje Dagmar Honsová

Počasí, bouřka - ilustrační snímek
Počasí, bouřka – ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2021

Kvůli extrémně silným bouřkám zemřeli dva lidé nedaleko obce Čížová na Písecku. Stalo se tak poté, co vítr vyvrátil silný strom, který spadl na projíždějící auto značky Fiat. Tragickou událost nepřežila žena s mužem, dvě děti byly převezeny se zraněními do nemocnice. Meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že noc ze čtvrtka na pátek bude silně bouřková.

"Očekáváme extrémně silné bouřky až do půlnoci. V těchto chvílích se silné bouřky na našem území vyskytují. Vítr může dosahovat rychlosti až do 100 kilometrů v hodině a máme před sebou bouřkovou noc, protože se budou vyskytovat i v druhé polovině noci a během zítřejšího dne očekáváme silné bouřky na Moravě a ve Slezsku, i tam budou doprovázeny přívalovým deštěm, kdy opět očekáváme srážky okolo 40 milimetrů, nárazy větru 70 kilometrů v hodině a krupobití," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

U Čížové na Písecku spadl strom na osobní auto. Srážku nepřežili dva lidé. Podle prvotních informací nehodu nepřežili muž a žena, kteří seděli na předních sedadlech. Ve voze cestovaly i dvě děti, které utrpěly zranění a byly transportovány do nemocnice.

Meteorologové z ČHMÚ vydali konkrétní výstrahu před extrémně silnými bouřkami, tak platí pro: Jihočeský kraj (České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Prachatice, Soběslav, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vodňany), Královéhradecký kraj (Broumov, Dobruška, Hradec Králové, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou), Pardubický kraj, Kraj Vysočina.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.