Široký úsměv a výraz dospívajícího chlapce: Takhle se ukázal ve společnosti herec Filip Kaňkovský

Herec Filip Kaňkovský
Herec Filip Kaňkovský
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2021

Filip Kaňkovský (36) se řadí v posledních letech k velmi vyhledávaným hercům. O jeho talentu se mezi producenty filmů často mluví, a to především díky tomu, že autenticky dokáže zahrát prakticky jakoukoliv roli. V minulosti ale ztvárňoval více záporné charaktery. Jeho oblíbenou disciplínou je divadlo, i proto se objevil na tiskové konferenci k nadcházející sezóně Divadla Bez zábradlí. "Divadelní práce je pro mě řemeslo, vášeň, pokora," řekl pro ŽivotvČesku.cz umělec, kterého paradoxně kdysi herectví nelákalo.

Nadaný herec si užívá role nejen před kamerou, ale i na prknech, která znamenají svět. Přesto je nesrovnává. "Tyto disciplíny jsou nesrovnatelné. Alespoň pro mě. Oboje mám rád. Divadelní práce je pro mě řemeslo, vášeň, pokora. Filmová tvorba je detailnější, vyžaduje nekonečnou trpělivost a soustředění. Ale to je celkově na mnohostránkové povídání," řekl pro ŽivotvČesku.cz charismatický herec, který si zahrál třeba roli vraha ve velmi úspěšném snímku o kmotru Františku Mrázkovi s názvem Příběh kmotra.

Zajímavostí je, že dnes úspěšného herce jeho současná profese kdysi nelákala. "Když budu upřímný, tak jsem se k ní vlastně dostal úplnou náhodou. Začalo to školními besídkami. Herectví mě zpočátku vůbec nelákalo, ale pak se to změnilo. Měl ze mě být původně klavírista," prozradil Filip Kaňkovský pro ŽivotvČesku.cz.

O nadaném umělci se obecně ví, že trpí zvláštní vadou očí, která, jak sám dříve uvedl, se nazývá epikantus – kožní řasa. Jde o u Evropanů o velmi vzácný jev. V současnosti patří k nejvyhledávanějším hercům, jeho talent je mezi filmovými producenty velmi oceňovaný.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.