Skladatel Ladislav Štaidl bojuje s covidem. Skončil na přístrojích, jeho stav je vážný

Skladatel Ladislav Štaidl
Skladatel Ladislav Štaidl
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 1. 2021

Traumatický zážitek prožil syn zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (†48) a hudebního skladatele Ladislava Štaidla (75). Jeho otec musel být převezen do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Hudebník, který začínal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, musel být hospitalizován na JIP a je ve vážném stavu.

Koronavirová epidemie v Česku znovu nabírá na síle a je velkou obavou nejen odborníků, ale také veřejnosti. Onemocnění covid-19 si nevybírá, a tentokrát se stal bohužel osobní zkušeností i pro českou hudební legendu Ladislava Štaidla, který musel být okamžitě převezen do nemocnice a jeho stav je velmi vážný.

Bývalý partner Ivety Bartošové a otec jejich syna Artura spadá do rizikové skupiny nejen s ohledem na jeho věk, ale také proto, že před 20 lety musel podstoupit onkologickou léčbu. Štaidl dlouhá léta spolupracoval mimo jiné s Mistrem Karlem Gottem (†80) a složil pro něj nezapomenutelné hity jako například Kávu si osladím nebo Trezor.

"I když se známe už jen z minulosti, a to v souvislosti s mou zesnulou manželkou Ivetou a Arturem, přeji mu samozřejmě brzké uzdravení. Vždy se choval velmi slušně, a to i poté, co mu soud svěřil syna do péče. Tenkrát jsem se s ním spojil a vyšel mi vstříc a Artura Ivetka viděla vždy, když chtěla, za to jsem mu vděčný a přeji mu, aby mu bylo zdravotně lépe," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář, který se v době, kdy žil se zpěvačkou v pražské Uhříněvsi, staral se i o jejího syna Artura.

V současné době bojuje ve VFN na Karlově náměstí o život, protože vir SARS CoV-2 měl u něj závažný průběh. Blesk uvedl, že musí být dokonce připojen na dýchací přístroje a o jeho stav se zajímá také premiér Andrej Babiš (66).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.