Školy se bojí návratu dětí do lavic. Nemáme je ani kam dát, zoufají si ředitelé

Škola /Ilustrační foto/
Škola /Ilustrační foto/
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2020

Maturanti a žáci devátých tříd se mohou od pondělí 11. května vrátit do škol, aby se pořádně připravili na zkoušku z dospělosti a přijímačky. Někteří ředitelé z mají vrásky na čele z 25. května, kdy mohou začít chodit do škol i ročníky prvního stupně.

Mnozí zástupci škol se shodují, že výuka ve škole v roušce a za dodržování dalších přísných podmínek může být silně stresující. Zřejmě si to uvědomují i na ministerstvu školství, protože prezenční výuka bude od 25. května nepovinná. Rodiče mohou děti nechat doma, do konce školního roku by tak pokračovaly v online učení.

Problém by nastal i s protorem. „Máme na prvním stupni 520 žáků, což by znamenalo až 30 skupin po 15 dětech. Když navíc začnou do školy chodit deváté ročníky, netuším, kam bychom je dali. Škola není nafukovací,“ uvedl pro web iDNES.cz ředitel Zdeněk Černošek ze základní školy Vejrostova v Brně.  

Průzkum, jak to funguje

Vladimír Ochmanský, ředitel základní školy v Boskovicích, vidí v 11. květnu příležitost, aby si školy vyzkoušely provoz za bezpečnostních podmínek, které stanovilo ministerstvo školství.

„Bude to pro nás trochu průzkum, jak to funguje. Už teď víme, že do školy zdaleka nenastoupí všichni žáci devátých tříd. Výuka se bude zaměřovat na přijímací řízení na střední školy. Část studentů už je přijatá na učňovský obor a nepotřebují se dál připravovat,“ prohlásil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.