Skončil ve vězení a zakousl se do něho zub času. Jsem supertalent, myslí si Wesley Snipes

Herec Wesley Snipes
Herec Wesley Snipes
Foto: Showpix.cz
Publikováno: 2. 2. 2021

V 90. letech a na přelomu nového tisíciletí měl všechno, po čem jiní herci toužili. Slávu, role v úspěšných filmech a přízeň publika. Wesley Snipes (58) pak ale zažil propad, jako herci se mu nedařilo, jeho novější snímky ani nebyly v kinech a šly rovnou do prodeje na DVD a pak přišlo vězení. Snipes musel projít znovuzrozením skoro jako bájný Fénix a podařilo se mu vrátit alespoň částečně na výsluní. Myslí si, že za tím stojí spousta jeho talentů.

Po zářném startu Wesleyho Snipese se začalo tradovat, že práce s ním je nesnesitelná. Pak přišly doby, kdy tento herec, známý z filmů Blade a Demolition Man, žádnou práci vykonávat nemohl. V roce 2010 skončil ve vězení za daňové úniky a ven se dostal v roce 2013.

V Hollywoodu jako by předstírali, že Wesley ve vězení nebyl a nechtěnou kariérní pauzu si nikdy nedal. Sám Snipes si myslí, že důvodem je velká řada jeho talentů. "Jsem dobrý herec, skvělý student, zkušený tanečník a umím zpívat. Mám také černý pás v karate, jsem supertalent,” řekl sebevědomě v rozhovoru pro list The Guardian.

Wesley Snipes po návratu z vězení pochopil, že jeho příznivci na něj názor nezměnili. „Musel jsem zjistit, jestli jsem ztratil na popularitě. Ukázalo se, že ne. Vězení a herectví jsou dvě oddělené věci a publikum si mé práce cení stále stejně,“ vysvětlil herec, který se snaží vystoupat znovu na vrchol.

Přiznal, že ačkoliv tomu nevěřil, pobyt za mřížemi ho skutečně něčemu naučil. "Mnohem víc si teď uvědomuju hodnotu času. Lidé mají často sklony nad ním vůbec neuvažovat. Já si ho po době strávené bez své rodiny a bez svých přátel vážím,“ svěřil Snipes, který mohl být původně zavřený dokonce až 16 let.

Dnes, i po téměř 8 letech od propuštění na svobodu, zpytuje svědomí. "Nemyslím si, že jsem nevinný. Udělal jsem pár špatných rozhodnutí a přijal jsem následky, které po nich zákonitě musely přijít. Nemůžu strávit zbytek života přemýšlením nad tím, jak ke mně byl život krutý, raději si ho budu užívat,“ dodal Wesley Snipes, pro kterého bylo propuštění začátkem nové kapitoly.

Česká herečka Iva Janžurová v květnu oslavila své 80. narozeniny. Na projekci a tiskové ko...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu