Skutečná Locika se pyšní 130 centimetrů dlouhými vlasy, péčí o ně stráví i 16 hodin týdně. Popsala, jaké ji přináší problémy

Alena Mazaniková
Alena Mazaniková
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2021

Skutečná Locika. Takovou přezdívku nosí Alena Mazaniková (35) z Ruska, která se může chlubit 130 centimetrů dlouhými vlasy. Aby tak dlouhá hříva nevypadala zanedbaně, ale naopak krásně, musí péči o ní věnovat mnoho času. Ačkoliv rozhodnutí nechat své vlasy dorůst této délky Alena nelituje, přiznává, že občas jsou pro ni problémem, uvedla to pro deník The Sun.

Alena Mazaniková si nikdy nedávala za cíl mít tak dlouhé vlasy, že jimi zaujme širokou veřejnost, ale když se tak stalo, dobře se o ně stará. Čtyřikrát do týdne jim věnuje čtyři hodiny denně a celý proces není jen o jejich umytí a kondicionéru. Mladá Ruska si přeje, aby její kadeře byly ještě delší a tomu přizpůsobuje i péči o ně.

"Používám bylinné olejíčky a masky, kterými masíruji pokožku hlavy. To stimuluje růst vlasů. Pak vlasy umyju, nanesu masku a buď je nechám uschnout přirozeně, nebo je vyfénuji. Když jsou suché, nanesu na ně několik sprejů, krémů a olejíčků. Není to lehké, ale já si ten proces užívám, stejně jako česání," řekla Alena deníku The Sun.

Mít tak dlouhé vlasy se pochopitelně nemůže obejít bez občasných zádrhelů. "Přiznávám, že čas od času si je přisednu nebo skřípnu do dveří od auta. V teplých měsících, když létá hodně hmyzu, se mi do nich zamotávají brouci. Už jsem v nich měla i motýla," přiznala pro britský deník Mazaniková, s čím se musí kvůli své hřívě vypořádávat.

Přestože díky svým vlasům získává velké množství komplimentů a mnoho lidí ji prosí, aby je nikdy nestříhala, čas od času se objeví i kritika. Lidé, kterým se její vlasy nelíbí, přitom příliš originální nebývají a přirovnávají je často ke koňskému ocasu. "Asi si myslí, že mě naštvou, ale já jim vždy poděkuji s tím, že koně jsou krásná zvířata a jejich hřívy o ocasy jsou nádherné," dodala Alena Mazaniková pro The Sun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.