Slavná jasnovidka popsala každé znamení zvěrokruhu. Vylíčila ty nejlepší i nejhorší vlastnosti

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Každý člověk je jedinečný, ale podle data narození se pro každé znamení zvěrokruhu najde charakteristika, která popisuje nejvýraznější rysy osobnosti. Lidé se v horoskopech často nachází a jejich popis mnohdy hodně odpovídá tomu, jací mohou skutečně být. Slavná věštkyně a tajemstvím opředená královna Sibyla Kumana, která okouzlila dokonce izraelského krále Šalamouna proslulého svou moudrostí, popsala každé znamení charakteristickými vlastnostmi a vytvořila tak vlastní horoskopy.

Královna Sibyla Kumana vládla na území Sáby v Arábii téměř před třemi tisíci lety a podle mnohých oplývala nejen krásou a bystrostí, ale také věšteckými schopnostmi. Její putování za nejmocnějším králem starého světa Šalamounem jí přineslo slávu – vyprávěla mu o svých proroctvích a vizích budoucnosti. Kromě nich vytvořila také horoskopy jednotlivých znamení zvěrokruhu, ve kterých popsala zajímavé vlastnosti každého z nich, jak uvádí kniha Sibyla: Legendy a věštby.


Kozoroh
Lidé narození ve znamení Kozoroha velmi dbají na spravedlnost a čestnost. Mají laskavou a mírnou povahu, nicméně se občas dokáží vyjadřovat hrubě, čímž mohou odrazovat ostatní ve svém okolí.

Vodnář
Vodnáři jsou velmi přemýšlivé znamení, které mnohdy uvažuje až o nadpozemských věcech. Jsou čestní a mají bystrý úsudek. Občas se však ve svých představách příliš utápějí.

Ryby
Lidé narození mezi 21. únorem a 20. březnem nejsou závistiví, ale druhým naopak přejí to nejlepší. Často obrací věci ve vtip a rádi spoléhají na ostatní. Stává se však, že utíkají do samoty a neradi se svěřují, když si s něčím neví rady.

Beran
Nositelé znamení Berana patří mezi průbojné osobnosti, a když si něco umanou, dokážou zdolat pro ostatní až nepřekonatelné překážky. Bývají však málo tvůrčí, ale přesto mají dobré předpoklady uspět v tom, co si přejí.

Býk
Býci jsou melancholické povahy a také patří mezi milovníky přepychu. Projevují se svou vytrvalostí a mají rádi, když se věcí dělají »po starém«. Výrazné změny jim nesvědčí.

Blíženci
Nositelé znamení Blížence žijí přítomností a každý den je pro ně novou výzvou. Jsou to chytří lidé, kteří mají dar rétoriky. Ale jsou velmi rozumově založení a přistupují tak i k emocionální oblasti citů.

Rak
Raci jsou v kolektivu oblíbení, i když nejsou těmi, kteří rádi vystupují před větším množstvím lidí. Mají sklony k lenivosti a nikomu nedají nic zadarmo. Pokud musí, umí si vydobýt pozornost a úspěch.

Lev
Lidé narození ve znamení Lva jsou veselí a vůči svému okolí vystupují sebejistě a přímě. Dokážou být velmi houževnatí a snést věci, které by druzí snášeli mnohem hůř. Mnohdy jsou však radši sami, než by vyhledávali větší společnost.

Panna
Panny jsou citlivé povahy s mimořádným smyslem pro detail. Dokážou si všímat věcí, které ostatním snadno uniknou a jsou spolehlivé a moudré. Mívají však problém s nízkým sebevědomím a mnohdy o sobě příliš pochybují.

Váhy
Lidé narození ve Vahách jsou šťastlivci, protože při nich většinou stojí štěstí. Na druhé působí jako sympatické osobnosti a zřídka patří k těm, kteří jsou nepřejícní a mstiví. Mohou však trpět tím, že se často obviňují za něco, za co nemohou, čímž trpí nejen oni sami, ale i jejich okolí.

Štír
Štíři jsou lidé, kteří jsou velmi okouzlující a dokážou na sebe snadno strhnout pozornost. Umí si poradit s překážkami a nepřátelé pro ně nejsou velkým problémem. Bývají žárliví, a pokud jim někdo ublíží, neváhají se pomstít. Málokdo se v nich vyzná.

Vztahy, láska a partnerské hádky jsou věčným tématem. Kartářka Helen Stanku připravila val...

Střelec
Nositelé znamení Střelce jsou skvělými organizátory a konstruktéry. Díky svému charismatu umí silně působit na své okolí. Jsou však prchliví a za způsobenou bolest se často chtějí mstít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.