Slavný šéfkuchař Emanuele Ridi promluvil o těžkostech podnikání v Česku i o mladé partnerce

Nextfoto
Emanuele Ridi
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
lucie.tumova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 29. 5. 2022

Emanuele Ridi (48) si za poslední dva roky prošel v rámci podnikání těžkostmi. Kvůli pandemii byl nucen uzavřít jeden svůj podnik a těžký průběh covidu ho dostal na několik týdnů na nemocniční lůžko. Na druhou stranu tuto dobu strávil i cestováním se svou krásnou přítelkyní Sárou (30). "Jsem moc rád, že ji mám," prozradil rodák z Elby pro ŽivotvČesku.cz.

Italský šéfkuchař žijící v Praze popsal, jak se mu poslední dobou žije a podniká. "Restauraci mám už 24 let, poslední dva roky ale byly strašné. A nyní se to také moc nelepší," svěřil pro ŽivotvČesku.cz své obavy.

"Jelikož všechno okolo zdražuje, my musíme taky. Jen plyn se od července zvedne o 80 %, a jelikož téměř všechny suroviny dovážíme, musíme promítnout do cen i zvyšující se náklady na dopravu," povzdechl si na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz smutně majitel známé restaurace, který svůj druhý podnik na lodi u Dětského ostrova musel dokonce kvůli covidu »pustit«.

O usměvavém Italovi, který zazářil také v taneční soutěži StarDance po boku Lucie Hunčárové (36), se kterou později nějaký čas tvořil pár i v soukromí, je známo, že velice rád cestuje. Proto i během pandemie se svou mladší láskou Sárou navštívil mnoho míst, a to včetně své rodné země.

Loni na jaře jeho plány bohužel dočasně zastavilo onemocnění covid-19. Známý kuchař musel být hospitalizován v jedné z pražských nemocnic. Naštěstí pro něj vše dobře dopadlo, a tak se zase brzy mohl vrhnout do práce.

Charismatický podnikatel mimo jiné natáčí již čtvrtou sérii pořadu Manu a Matěj, kde společně s Matějem Ruppertem (44) ukazují divákům nejen krásy Itálie, ale hlavně místní kuchyni. "Tentokrát budeme cestovat po jižní Apulii a podíváme se i do míst, kde se natáčel poslední James Bond," dodal ohledně svého projektu pro ŽivotvČesku.cz Emanuele Ridi. Na obrazovkách České televize poběží zmíněné díly od letošního října.

Letní prázdniny se blíží a s nimi i sezóna dovolených. Vzhledem k tomu, že poslední dva ro...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu