Slavný šéfkuchař Emanuele Ridi promluvil o těžkostech podnikání v Česku i o mladé partnerce

Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2022

Emanuele Ridi (48) si za poslední dva roky prošel v rámci podnikání těžkostmi. Kvůli pandemii byl nucen uzavřít jeden svůj podnik a těžký průběh covidu ho dostal na několik týdnů na nemocniční lůžko. Na druhou stranu tuto dobu strávil i cestováním se svou krásnou přítelkyní Sárou (30). "Jsem moc rád, že ji mám," prozradil rodák z Elby pro ŽivotvČesku.cz.

Italský šéfkuchař žijící v Praze popsal, jak se mu poslední dobou žije a podniká. "Restauraci mám už 24 let, poslední dva roky ale byly strašné. A nyní se to také moc nelepší," svěřil pro ŽivotvČesku.cz své obavy.

"Jelikož všechno okolo zdražuje, my musíme taky. Jen plyn se od července zvedne o 80 %, a jelikož téměř všechny suroviny dovážíme, musíme promítnout do cen i zvyšující se náklady na dopravu," povzdechl si na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz smutně majitel známé restaurace, který svůj druhý podnik na lodi u Dětského ostrova musel dokonce kvůli covidu »pustit«.

O usměvavém Italovi, který zazářil také v taneční soutěži StarDance po boku Lucie Hunčárové (36), se kterou později nějaký čas tvořil pár i v soukromí, je známo, že velice rád cestuje. Proto i během pandemie se svou mladší láskou Sárou navštívil mnoho míst, a to včetně své rodné země.

Loni na jaře jeho plány bohužel dočasně zastavilo onemocnění covid-19. Známý kuchař musel být hospitalizován v jedné z pražských nemocnic. Naštěstí pro něj vše dobře dopadlo, a tak se zase brzy mohl vrhnout do práce.

Charismatický podnikatel mimo jiné natáčí již čtvrtou sérii pořadu Manu a Matěj, kde společně s Matějem Ruppertem (44) ukazují divákům nejen krásy Itálie, ale hlavně místní kuchyni. "Tentokrát budeme cestovat po jižní Apulii a podíváme se i do míst, kde se natáčel poslední James Bond," dodal ohledně svého projektu pro ŽivotvČesku.cz Emanuele Ridi. Na obrazovkách České televize poběží zmíněné díly od letošního října.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.