Slova slavné jasnovidky o konci života. Baba Vanga vylíčila, jak vypadá smrt a co po ní následuje

Profimedia
Nemocnice – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 5. 2021

Smrt je jedním z témat, které vzbuzují strach, ale zároveň zvědavost. Přesto, že je konec života zájmem mnoha odvětví – ať už například medicíny, teologie nebo filozofie, nikdo zatím nedokázal přednést nepopiratelný důkaz, jestli vše smrtí skutečně končí a jaká může být. Byla středem zájmu i pro bulharskou věštkyni a mystičku Vangeliji Pandevu Dimitrovovou – Gušterovovou (†85), přezdívanou jako Babu Vangu, která proslula nejen svým léčením, ale také věštbami, které vyslovila za svého života. V nich hovoří právě i o smrti a zodpovídá na to, jak smrt vypadá.

Pro někoho děsivá, pro druhého fascinující – nebo obojí zároveň. Poslední chvíle života a ty následující po něm, pokud nějaké jsou, zůstávají dosud nezodpovězenou otázkou. Existuje řada lidí, kteří se podle svých slov »z opačného břehu« vrátili a mluví o klinické smrti, kterou zažili. Často popisují světlo, které v nich vzbuzuje pocit klidu, míru a blaženosti. Prožitky klinické smrti popisuje i uznávaný psychiatr Jan Cimický. "V klinické smrti jedinec může zažívat pocit, že leží a dívá se na sebe odněkud seshora mimo své tělo. Lidé, kteří tento stav prožili, nemívají strach ze smrti. Má to určité prvky, které se v některých případech opakují. Teď nemluvím o tunelu nebo světle, ale jsou tam jisté signály, někdy i paradoxně překvapující," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Bulharská věštkyně a známá léčitelka Baba Vanga proslula svými údajnými schopnostmi předpovídat věci budoucí a byla mimo jiné i vyhledávanou léčitelkou. Smrt dokonce ve svých vidinách popsala jako něco hezkého, čeho se není důvod obávat.

"Proč se bojíte smrti? Je krásná. Vidím ji jako veselou mladou ženu s rozpuštěnými světlými vlasy. Proč říkáte, že smrt je zlá? Není. Vidím ji jako pěknou světlovlasou ženu s břitvou jako oficír," uvádí slova Baby Vangy kniha Proroctví jasnovidky Vangy a pokračuje: "Duše neumírá. Pouze duchové zlých lidí jsou zlí a nechtějí je vzít nahoru. Nejsou převtěleni. Existuje převtělování, ale ne každý může být převtělen. Na Zem se znovu vrací pouze dobří a nejlepší."

Ve svých vizích pak dále popisuje smrt jako definitivní konec pouze pro fyzické tělo, ale duše podle ní přetrvává. "Po smrti umírá pouze tělo člověka. To, co zůstává a nehnije, je duše, která se rozvíjí a přechází do vyššího stádia. Děje se to takto: Nejdříve zemřeš jako prostý člověk, potom jako žák, později jako vysokoškolák, dále jako vědec nebo získáváš vysoké postavení a tak dále. Taková je cesta duše," vysvětlila známá jasnovidka, která předpověděla mimo jiné vypuknutí druhé světové války, rozdělení Československa nebo jaderný výbuch v Černobylu či záhadnou nemoc bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, který prodělal covid-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu