Slova slavné jasnovidky o konci života. Baba Vanga vylíčila, jak vypadá smrt a co po ní následuje

Nemocnice – Ilustrační snímek
Nemocnice – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Smrt je jedním z témat, které vzbuzují strach, ale zároveň zvědavost. Přesto, že je konec života zájmem mnoha odvětví – ať už například medicíny, teologie nebo filozofie, nikdo zatím nedokázal přednést nepopiratelný důkaz, jestli vše smrtí skutečně končí a jaká může být. Byla středem zájmu i pro bulharskou věštkyni a mystičku Vangeliji Pandevu Dimitrovovou – Gušterovovou (†85), přezdívanou jako Babu Vangu, která proslula nejen svým léčením, ale také věštbami, které vyslovila za svého života. V nich hovoří právě i o smrti a zodpovídá na to, jak smrt vypadá.

Pro někoho děsivá, pro druhého fascinující – nebo obojí zároveň. Poslední chvíle života a ty následující po něm, pokud nějaké jsou, zůstávají dosud nezodpovězenou otázkou. Existuje řada lidí, kteří se podle svých slov »z opačného břehu« vrátili a mluví o klinické smrti, kterou zažili. Často popisují světlo, které v nich vzbuzuje pocit klidu, míru a blaženosti. Prožitky klinické smrti popisuje i uznávaný psychiatr Jan Cimický. "V klinické smrti jedinec může zažívat pocit, že leží a dívá se na sebe odněkud seshora mimo své tělo. Lidé, kteří tento stav prožili, nemívají strach ze smrti. Má to určité prvky, které se v některých případech opakují. Teď nemluvím o tunelu nebo světle, ale jsou tam jisté signály, někdy i paradoxně překvapující," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Bulharská věštkyně a známá léčitelka Baba Vanga proslula svými údajnými schopnostmi předpovídat věci budoucí a byla mimo jiné i vyhledávanou léčitelkou. Smrt dokonce ve svých vidinách popsala jako něco hezkého, čeho se není důvod obávat.

"Proč se bojíte smrti? Je krásná. Vidím ji jako veselou mladou ženu s rozpuštěnými světlými vlasy. Proč říkáte, že smrt je zlá? Není. Vidím ji jako pěknou světlovlasou ženu s břitvou jako oficír," uvádí slova Baby Vangy kniha Proroctví jasnovidky Vangy a pokračuje: "Duše neumírá. Pouze duchové zlých lidí jsou zlí a nechtějí je vzít nahoru. Nejsou převtěleni. Existuje převtělování, ale ne každý může být převtělen. Na Zem se znovu vrací pouze dobří a nejlepší."

Nevysvětlitelné záhady a proroctví jsou témata, která vzbuzují rozporuplné názory. Kontrov...

Ve svých vizích pak dále popisuje smrt jako definitivní konec pouze pro fyzické tělo, ale duše podle ní přetrvává. "Po smrti umírá pouze tělo člověka. To, co zůstává a nehnije, je duše, která se rozvíjí a přechází do vyššího stádia. Děje se to takto: Nejdříve zemřeš jako prostý člověk, potom jako žák, později jako vysokoškolák, dále jako vědec nebo získáváš vysoké postavení a tak dále. Taková je cesta duše," vysvětlila známá jasnovidka, která předpověděla mimo jiné vypuknutí druhé světové války, rozdělení Československa nebo jaderný výbuch v Černobylu či záhadnou nemoc bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, který prodělal covid-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu