Slunce a záplava žluté. Hrob Daniela Nekonečného poutá pozornost a odráží osobnost zpěváka

ŽivotvČesku.cz
Místo posledního odpočinku zpěváka Daniela Nekonečného
Foto: ŽivotvČesku.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 17. 7. 2021

Uběhly už dva roky od úmrtí zpěváka Daniela Nekonečného (†52), výjimečného showmana a muže, který hýřil barvami a životní radostí. Koncem března roku 2019 byl nalezen ve svém pronajatém domě v pražských Řeporyjích a jeho partnerka Zuzana Kardová prožívala nejtěžší chvíle v životě. Vzpomínka na hudebníka zůstane díky jeho charismatickému projevu a vzezření nesmrtelná. V souladu s jeho energickou osobností bylo pojato i místo posledního odpočinku. "Přála jsem si, aby tam Dan měl slunce," řekla jeho osudová žena pro ŽivotvČesku.cz.

Hřbitov na pražských Malvazinkách představuje místo, kde se nachází například hrob legendárního Mistra Karla Gotta (†80) a mnoha dalších slavných tváří. K poslednímu odpočinku tam byl uložen i zpěvák a zakladatel kapely Šum svistu, který na konci března 2019 zemřel následkem infarktu myokardu, jak uvedla jeho životní partnerka Zuzana Kardová. Pohřbu se tehdy účastnila také pěvkyně Eva Pilarová (†80), která odešla do hudebního nebe rok poté, a vedle níž se nachází hrob Daniela Nekonečného.

"Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo. Je to čtverec 110 na 110 centimetrů a přála jsem si, aby tam Dan měl slunce. Když jsme byli s Honzou Kolomazníkem (vdovec od Evy Pilarové, pozn. red.) u kameníka, tak jsem vybrali slunce s ohnivými paprsky, vybírali jsme z pěti návrhů," popsala Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Místo, kde spočinul Daniel Nekonečný, nevypadá tradičně – je to odkaz na energickou a radostnou duši zpěváka, který vyrůstal v jihomoravských Boskovicích a byl nekorunovaným »králem rozkoše«. Na čelní desce jeho hrobu je vyobrazeno slunce a fotografie zpěváka, náhrobek pak zdobí záplava žlutých květů – žlutá barva pro něj byla charakteristická. "Na hrobě je věta »Ať se práší za kočárem«. To musí kameník ještě doladit, aby to bylo více čitelné," dodala životní partnerka Daniela Nekonečného pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu