Slunečné počasí s mokrou kaňkou. Vyjde výstražná informace, prozradila meteoroložka

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

I když se rýsuje slunečný víkend, krátce po něm se dostaví velmi chladná až mrazivá rána. Po čtvrtečním přechodu studené fronty, do Česka totiž opět pronikne chladnější vzduch od severozápadu, jehož výsledkem bude, že na konci týdne opět srazí noční teploty místy pod bod mrazu. "Víkend sice bude zalitý sluncem, ale bude mít háček," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Úvod posledního dubnového týdne bude zejména ve znamení nízké oblačnosti a mrazivých rán. Teploty budou klesat až k mínus 2 stupně Celsia a nejvyšší odpolední teploty se budou při polojasné nebo skoro jasné obloze zastavovat až na 15 stupňů Celsia.

"Počasí se nám mírně pokazí. Víkend sice bude zalitý sluncem, ale bude mít háček. A ten háček máme už v pátek ráno, a to jsou teploty pod bodem mrazu. Třeba v Českých Budějovicích startuje den na mínus 1,3 stupně Celsia. Dnes vyjde výstražná informace, která se bude týkat studených, mrazivých rán, kdy teploty o víkendu budou klesat v nížinách až k mínus 2 stupňům Celsia a v pondělí a úterý až k mínus 4 stupňům Celsia, což je tragédie pro vinnou révu, meruňky či broskve," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Velmi příjemný víkend, pak opravdu horký začátek pracovního týdne a zlomová středa, kdy se...

V aprílovém duchu počasí bude i konec dubna. Od středy budeme potřebovat deštníky nebo pláštěnky. "Od úterý odpoledne očekáváme tlakovou níži, která přinese poměrně velkou oblačnost, takže konec týdne, ale i na čarodějnice budeme potřebovat deštníky a pláštěnky, ale dobrá zpráva je, že odpolední teploty se budou držet okolo 15 stupňů Celsia," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.