Slunečné počasí v týdnu vystřídají bouřky a déšť. Meteoroložka řekla, kdy začne srážek ubývat

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: DANIEL ČERNOVSKÝ / CNC / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 7. 2021

Uplynulý týden se nesl ve znamení slunečného počasí a obešel se téměř bez srážek. Už v neděli ale bude během dne docházet k přibývání oblačnosti a meteorologové rovněž vydali výstrahu před bouřkami, které mohou být ojediněle i silné. Deštivý charakter počasí vydrží až do čtvrtka. "Oblačnosti a srážek začne ubývat v pátek. Odpolední teploty budou zůstávat letní," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Zatímco teploty se budou v následujících dnech šplhat k tropickým hodnotám, vlnící se studená fronta způsobí, že už v neděli do Česka vtrhnou bouřky. Ty mohou být ojediněle i silné a doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy. Jejich výskyt meteorologové očekávají minimálně do středy, deštivý charakter počasí ale vydrží až do čtvrtka.

"V neděli bude zpočátku dne jasno až polojasno, během dne přibývání oblačnosti a místy déšť nebo bouřky, ojediněle i silné doprovázené nebezpečnými jevy. Ranní teploty budou klesat na 19 až 15 °C. Odpolední teploty vystoupí na 27 až 31 °C, na západě bude kolem 25 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti 15 až 20 km/h, zesilovat bude v bouřkách až na 90 km/h," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Teploty v částech republiky budou znovu výrazně rozdílné. "Na začátku týdne se bude nad územím Česka vlnit frontální rozhraní, které přinese velké teplotní rozdíly mezi chladnějším vzduchem na západě a tropickým na východě území. V pondělí bude převážně oblačno, během dne místy déšť, přeháňky a místy bouřky, ojediněle i silné. Ranní teploty budou klesat na 19 až 15 °C. Odpolední teploty vystoupí od západu na 21 až 27 °C, na Moravě a ve Slezsku na 27 až 31 °C," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

"V úterý očekáváme převážně oblačno, zpočátku dne přechodně až polojasno, během dne na většině území občas déšť, přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty budou klesat na 18 až 14 °C. Odpolední teploty vystoupí na 21 až 27 °C, na Moravě a ve Slezsku na 27 až 31 °C. Ve středu a ve čtvrtek bude převládat oblačno, jen přechodně polojasno, místy déšť nebo přeháňky, ve středu ojediněle i bouřky. Ranní teploty budou klesat na 17 až 12 °C. Odpolední teploty budou stoupat na 22 až 26 °C, na Moravě a ve Slezsku až na 28 °C," upřesnila odbornice na počasí pro ŽivotvČesku.cz předpověď na následující dny.

V průběhu posledního pracovního dne by se měla obloha znovu vyjasnit a bouřky by už hrozit neměly. "Oblačnosti a srážek začne ubývat v pátek. Odpolední teploty budou zůstávat letní. V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Odpolední teploty budou stoupat na 23 až 27 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.