Slunečný víkend zkazí v neděli večer déšť. Bouřky hrozí lokálně. Pak přijde podle meteoroložky zlom

Jiří Hadač / CNC / Profimedia
Počasí – ilustrační foto
Foto: Jiří Hadač / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 7. 2021

Po příjemném víkendu, který bude zalitý slunečními paprsky se počasí začne kazit. Už od nedělního večera podle meteorologů přijde déšť, který bude Česko svlažovat v podstatě celý příští týden. "V neděli bude na Moravě a ve Slezsku ještě 29 stupňů Celsia. Od večera čekáme dešťové přeháňky, které se naplno projeví od pondělí," popsala ráz počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Dobrou zprávou pro Česko je to, že bouřek bude o víkendu opravdu málo a objeví se jen sporadicky. "Bouřky můžeme čekat v neděli večer v Krušných horách, jinak by během víkendu měl být klid," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Extrémně vysoké teploty, které střídal vichr a kroupy, se Česku o víkendu vyhnou. Teplé letní dny budou lákat na procházku či práci na zahradě.

"Sobota bude zcela bez srážek, čekáme polojasno. Mezi Moravou a Čechami se setřou teplotní rozdíly, v Čechách bude 20 až 24 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku čekáme kolem 27 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz expertka na předpověď počasí s tím, že neděle bude podobná sobotě.

"V neděli čekáme polojasno a odpolední teploty 23 až 27 stupňů Celsia v Čechách, na Moravě a ve Slezsku může být až 29 stupňů Celsia. V neděli večer ale začne přibývat od západu oblačnost a objeví se lokální dešťové přeháňky, v Krušných horách čekáme i bouřky," řekla meteoroložka s tím, že od nedělního večera začne na celém území Česka přibývat oblačnost, která se naplno projeví od příštího týdne.

Úřadující předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková se netají tím, že v říjnových volbách doufá ve dvojciferný výsledek. Jako šéfka strany, která vychází z charakteristických prvků pravice a profiluje se jako společensky konzervativní a nacionálně ekonomický politický subjekt, věří, že lidé dají šanci mladším stranám než těm tradičním. A politička má rozhodně šance bodovat u mužů, vždyť se podle některých hlasů pyšní prvotřídní postavou. "Celý život jsem sportovala," řekla pro ŽivotvČesku.cz pohledná zrzka.

Teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studená fronta, která počasí v ČR začne ovlivň...

Meteorologické předpovědi se budou v neděli večer zpřesňovat, ale vypadá to, že celý následující týden bude vysoká oblačnost a poměrně výrazná bouřková aktivita. Denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 28 stupňů Celsia. Teplé dny a dostatek vláhy tak bude přát hlavně houbařům.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu