Zrzka s nejhezčí postavou ve Sněmovně. Celý život jsem sportovala, vysvětluje své vnady Zuzana Majerová Zahradníková

Profimedia
Politička Zuzana Majerová Zahradníková
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 7. 2021

Úřadující předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková se netají tím, že v říjnových volbách doufá ve dvojciferný výsledek. Jako šéfka strany, která vychází z charakteristických prvků pravice a profiluje se jako společensky konzervativní a nacionálně ekonomický politický subjekt, věří, že lidé dají šanci mladším stranám než těm tradičním. A politička má rozhodně šance bodovat u mužů, vždyť se podle některých hlasů pyšní prvotřídní postavou. "Celý život jsem sportovala," řekla pro ŽivotvČesku.cz pohledná zrzka.

"Jsem celoživotní sportovec, takže má postava je geneticky daná. Poměrně dost jsem lyžovala, jezdila na kole, ale teď už tolik času kvůli pracovním povinnostem nemám. Nemohu ale popřít, že mám ráda pohyb, takže se snažím stále něco dělat," řekla pro ŽivotvČesku.cz politička, která chce být do říjnových voleb ve formě. A má důvod.

Poslední předvolební průzkum agentury STEM ukázal, že do vedení se dostalo hnutí premiéra Andreje Babiše (66) s celkem 26,7 %, které v předchozích týdnech naopak ztrácelo. Mírný propad pocítila koalice Pirátů a STAN, dostala by 24,1 % hlasů. Druhou nejúspěšnější koalicí by se stalo SPOLU – tedy trojice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ta by získala 17,4 %. Nad hranicí deseti, konkrétně s 10,9 % hlasů by uspělo SPD pod vedením Tomia Okamury (49).

Sámer Issa (35) je po nedávném rozchodu opět zamilovaný. Užívá si přítomnosti partnerky Julie Anny Šulcové (22), kterou si nemůže vynachválit. Společného času si vychutnávají skutečně hojně. "Chodíme spolu i cvičit a je to skvělé," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák s tím, že aktuálně shání nové bydlení. Rád by se přestěhoval z menšího bytu na pražské Pankráci do domu se zahradou.

ČSSD naopak posílila a měla by na své straně 5,5 % voličů. Stejně by si vedlo KSČM a o 0,4 % méně hlasů by patřilo hnutí bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty (50). Celkem 2,6 % by obdržela právě koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků. O procento méně voličů by pak dalo hlas Zeleným.

Nic ale není jisté - jde o předvolební průzkumy. A pohledná poslankyně ze sportu zná, že nejdůležitější je závěr, ve kterém se ukazuje, komu zbylo nejvíce sil. Do říjnových voleb zbývají tři měsíce, v nichž se jistě stane ještě mnoho zajímavých změn.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu