Slunovrat přinese nejkratší noc roku. Mohou k nám přijít bytosti z jiných světů, říká vědma Helen Stanku

Pixabay
Slunce – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 6. 2021

Letošní letní slunovrat nastane 21. června 2021 přesně v 5:32 ráno. Slunovrat přinese nejdelší den a nejkratší noc. "Nejdelší den v roce ohlašuje následující polovinu roku, která pak bývá temnější, dny se krátí a přibývá nostalgie a klid," uvedla pro ŽivotvČesku.cz vědma a kartářka Helen Stanku.

Za dveřmi je jeden z nejmagičtějších dnů roku. Letní slunovrat nastane 21. června 2021 brzy ráno. Slunovrat je čas v roce, kdy světlo dosáhne svého vrcholu. Tento den je ideální pro rituály, které mají přinést zdraví, lásku nebo bohatství.

"Slunce má sílu a svítí dlouho, právě v tento den vstupujeme do dalšího ročního období – velmi očekávaného léta. Nejdelší den v roce ohlašuje následující polovinu roku, která pak bývá temnější, dny se krátí a přibývá nostalgie a klid. To je sice za dlouho, připravit se však můžeme už tento den. Vzduch je prosycen velmi intenzivní vůní. Můžeme si všimnout kvetoucího černého bezu. Všechno se zelená a příroda je velmi mocná. Večer můžeme pozorovat světlušky. Je to čas splněných přání. Kdysi se věřilo, že během tohoto svátku je možné se nejlépe zkontaktovat s bytostmi, které nejsou z tohoto světa - tedy potkat elfy či víly," popsala pro ŽivotvČesku.cz vědma Helen Stanku.

Letošní začátek astronomického léta uvítáme již časně ráno. Na kochání se výjimečností okamžiku začínajícího léta ale letos moc času nebude. Kvadratura Luny se Saturnem a opozice s Uranem poněkud zatřese s vibracemi citlivého a jemného Raka tak, že bude všechno jinak, než se původně plánovalo. Nicméně trigon Venuše a Neptuna stejně nakonec přinese úvahy o tom, co je v životě nejdůležitější. Práce, láska a štěstí, nebo zdraví?

"Karta Královny mečů napovídá, že budeme hledat všechny možné způsoby, jak si ukrást chvilku pro sebe. Budeme mít snahu chránit se a chránit své ideály všemi možnými způsoby. Někdy to bude ostřejší jazyk, jindy přizpůsobení se, když už to jinak nejde. Tento den bude každopádně něčím výjimečný a neobvyklý, ale na to si přijdeme, až budeme mít klid si to v sobě trochu urovnat," předpověděla vědma.

"Slunovrat je časem posvěcení lásky, i pracovních úspěchů a výdobytků z posledních 6 předchozích měsíců. Je to o tom, že nás podporuje celý vesmír a my se můžeme vymanit od všeho, co jsme v sobě museli potlačovat. Nyní přichází tvůrčí energie v plné síle. Co si chcete dát do pořádku v následujícím ročním období je na vás," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz respektovaná vědma.

Podle gregoriánského kalendáře je červenec sedmým měsícem v roce. Má 31 dní a je pro něj c...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu