Slzy a bolest v srdci ze smrti Ladislava Štaidla. Velmi mě to zasáhlo. Byl to dobrý člověk, říká Helena Vondráčková

Ladislav Štaidl s kamarádkou Helenou Vondráčkovou
Ladislav Štaidl s kamarádkou Helenou Vondráčkovou
Foto:

Smutná zpráva paralyzovala hudební svět. Skladatel Ladislav Štaidl (†75), který spolupracoval s Karlem Gottem (†80), podlehl boji s infekční koronavirovou nákazou. Právě kvůli ní před více než třemi týdny skončil na jednotce intenzivní péče. Zpráva zasáhla řadu jeho kolegů. "Byl to skvělý člověk a výborný muzikant," řekla pro ŽivotvČesku.cz Helena Vondráčková (73).

Více než tři týdny uplynuly ode dne, kdy Ladislav Štaidl skončil na jednotce intenzivní péče Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, protože měl vážné komplikace spojené s nákazou virem SARS-CoV-2. 

Všichni doufali, že se zdravotní stav Ladislava Štaidla zlepší a byť pomalu, tak se bude uzdravovat. Jeho syn Artur (24) ho nechal už ve čtvrtek 7. ledna převézt do nemocnice. Skladatel bojoval na metabolické jednotce JIP pražské nemocnice ve vážném stavu.

"Od rána na něj myslím. Vlastně pořád na něj myslím. Byli jsme od roku 1968 spolupracovníci až do dnešních dnů. Je to hrozná zpráva," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček.

"Je to velmi smutná zpráva po ránu, nechtěla jsem tomu věřit. Hrozně mě to zasáhlo, ani nemohu mluvit... Znala jsem ho spoustu let. Byl to skvělý člověk a výborný muzikant. Věřila jsem, že nemoc přemůže, je mi z toho smutno," se slzami v očích řekla pro ŽivotvČesku.cz Helena Vondráčková.

"Bolí mě to, Ladislava Štaidla jsem znal roky. Byl jeden z nejlepších skladatelů v Česku, nechce se mi tomu věřit," doplnil kolegy zpěvák Bohuš Matuš.

Ladislav Štaidl se narodil ve Stříbrné Skalici nedaleko Sázavy. Spolu s bratrem Jiřím (†30) chodil Ladislav na hodiny klavíru k bratrovi houslového virtuosa Rafaela Kubelíka. V roce 1974 se oženil, z manželství s právničkou Annou (74), které skončilo v roce 2001, má dva syny, Jiřího a Jana, a dceru Karolínu. Se zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou (†48) pak syna Artura.

Fenomenální zpěvačka Helena Vondráčková (73) se zařadila do skupiny obyvatel Česka, kteří ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.