Smrt maminky Evy Samkové: Děkujeme za všechno, Lído. Pozdravuj nahoře Romana...

Zlatá snowboardistka prožívá těžké období.
Zlatá snowboardistka prožívá těžké období.
Foto: Archiv Evy Samkové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2020

Sobotní náhlá smrt Ludmily Samkové (†61) zasáhla nejen její dvě dcery - zlatou snowboardistku Evu (27) a její mladší sestru Janu (21) - ale také mnoho blízkých přátel a známých. Zemřela po krátké a velmi těžké nemoci.

Tragická novina vyvolala vlnu kondolencí a vzpomínek na oblíbenou ženu. „S velkým zármutkem jsme se dozvěděli zprávu, které nemůžeme uvěřit. Po krátké těžké nemoci včera odešla členka našeho sdružení a naše oddaná podporovatelka Lída Samková. Lída s námi byla od samého začátku, vždycky šla do všeho, čemu jsme se věnovali, po hlavě a srdcem. Často nás udivovala neuvěřitelným přehledem o tom, co pro svoje občany dělají samosprávy v nejrůznějších českých městech, která i při své náročné zdravotnické profesi stihla procestovat nebo ve kterých měla kamarády. Aktivních lidí jako ona není mezi námi moc. Bude nám nenahraditelně chybět. Děkujeme za všechno, Lído,“ uvedlo na svých stránkách sdružení Vrchlabí do toho a cituje ho deník isport.blesk.cz V tom maminka zlaté snowboardistky působila dlouhá léta a značně se podílela na rozvoji „Vstupní brány Krkonoš".

Dojemné vzkazy přidávali i přátelé a známí, kteří Ludmilu Samkovou vždy obdivovali a uznávali. A to nejen za to, jak se krásně dokázala starat o nemocného manžela Romana, který před dvěma lety podlehl v boji se zhoubným nádorem na mozku. „Budeš strašně chybět, měj se tam nahoře dobře a pozdravuj Romana,“ zněl další z mnoha vzkazů.

Obě dcery se teď musí vyrovnat s velkou bolestí a ztrátou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.