Smrt střídá nový život, legendární pár Libuše Šafránková a Josef Abrhám by měl radost. A poslední Vánoce milované Popelky

Josef Abrhám s manželkou Libuší Šafránkovou
Josef Abrhám s manželkou Libuší Šafránkovou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2022

Ze zprávy o narození pátého vnoučete by měli radost. Libuše Šafránková (†68) a Josef Abrhám (†82) se bohužel nedočkali krásné zprávy, že na svět přišlo jejich páté vnouče jménem Lili Myriam. Že by je těšila převelice, o tom svědčí i poslední rozhovor pro ŽivotvČesku.cz, který dnes už zesnulá herečka před svým skonem redakci poskytla. "Vánoce budu trávit jako vždycky. Akorát to bude veselejší, protože máme víc dětí. Nejmladšímu jsou dva roky, staršímu tři, dalšímu je dvanáct a nejstaršímu pak čtrnáct let. Asi budeme celá rodina pohromadě," uvedla v prosinci 2020 herečka, která šest měsíců poté zemřela.

"Ano! Josefu Abrhámovi mladšímu (45) se narodilo miminko! Mám z toho obrovskou radost. Smrt střídá nový život, a tak to má být," potvrdil režisér Jan Kačer (86) - letitý přítel rodiny Abrhámových - pro deník Blesk radostnou zprávu.

Vánoce s vnoučaty

Libuška Šafránková patřila mezi dokonalé hvězdy českého filmu i divadla a už od svých mladých dívčích let okouzlovala diváky v rolích, jako byla například v roce 1971 laskavá Barunka ve filmovém zpracování Babičky podle předlohy Boženy Němcové. Jen o dva roky později ztvárnila krásnou Popelku v legendární pohádce Tři oříšky pro Popelku. Pro své výjimečné nadání, specifický projev a jedinečný půvab byla nepochybně jednou z nejobsazovanějších hereček v Česku. A to plným právem.

Herecká ikona Libuška Šafránková se pro ŽivotvČesku.cz o Vánocích 2020 svěřila s tím, jak stráví svátky. Z jejích slov vyplynulo, že vše se točí kolem vnoučat. Z pátého by tak byla přímo nadšená.

"Vánoce budu trávit jako vždycky. Akorát to bude veselejší, protože máme víc dětí. Nejmladšímu jsou dva roky, staršímu tři, dalšímu je dvanáct a nejstaršímu pak čtrnáct let. Asi budeme celá rodina pohromadě. Prosinec utekl jako voda. Slavili jsme manželovy narozeniny, takže se přiznám, že třeba stromeček ještě vůbec nemáme. Každoročně dodržujeme všechny křesťanské tradice," řekla před dvěma lety Libuška Šafránková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je už čtyřnásobnou babičkou. Teď by tedy byla pětinásobnou.

Poslední Vánoce Popelky

Každoročně je závěr roku obohacen o vánoční skvost – pohádku Tři oříšky pro Popelku. Libuška Šafránková si tehdy užívala svých vnoučat, a tak nebylo jisté, zda vůbec najde čas na to, aby sledovala slavný pohádkový příběh, do kterého vnesla nejen krásu, ale i jedinečné kouzlo.

"Jak máme doma hodně dětí, tak nevím, jestli se to povede. Zatím se to moc nedařilo, abych sledovala televizi. Kluci jsou velcí a moc šikovní, už sami natáčí filmy – dokonce vyhráli nějakou filmovou soutěž. Jsou tady už nové generace, které je třeba vnímat. Proto to letos bude asi zase bez Popelky," přiznala před dvěma lety pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem velká dáma českého filmu, která ztvárnila desítky brilantních rolí nejen v divadle, ale i filmu.

Dvě manželky a pět dětí

Josef Abrhám mladší je podruhé ženatý. S první manželkou - režisérkou Denisou Grimmovou (46) - se rozvedl před šesti lety. S ní má dospívající syny Antonína (13) a Josefa (15). S druhou manželkou Ludmilou, vychovává už dcerku Lauru (4) a syna Benjamina (3) a nově dceru Lili Myriam.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.