Smutná tragédie: Celá rodina podlehla koronaviru. Přeživší miminko se stalo sirotkem, o kterého začal soudní boj

Světlana s otcem Kireyem zemřeli na koronavirus
Světlana s otcem Kireyem zemřeli na koronavirus
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 12. 2020

Tragédie potkala rodinu Světlany Sorochinskayi (†36), která přišla kvůli koronaviru o milované rodiče a sama zemřela na virus SARS-CoV-2 po těžkém porodu. Její novorozený syn tak přišel na svět, ve kterém ztratil své nejbližší. Přihlásil se o něj však samozvaný otec, u kterého teprve až testy DNA prokážou, zda má na dítě legitimní nárok a soud zamítne žádost o adopci.

Smutný osud dohnal Světlanu Sorochinskayu, která pracovala jako správkyně zubní kliniky a byla v pokročilém stádiu těhotenství. Jejího otce Kireye (†64) hospitalizovali v nemocnici, protože ho čekala operace srdce, a proto se rozhodla ho navštívit. Náročný zákrok u něj proběhl bez komplikací a byl propuštěn do domácí péče. Jenže několik dní nato se necítil dobře a osm dní po odchodu z nemocnice zemřel na koronavirus. Pro těhotnou Světlanu a její matku Věru to byla obrovská rána, se kterou se jen těžko dokázaly smířit. "Tatínku můj… Byl jsi nejlepší a nejlaskavější muž na tomto světě. Navždy tě budu milovat. Neměl si dost času, aby si mohl vidět svého vnuka," popsala mladá žena svou bolest na sociálních sítích, jak uvedl americký deník The Sun.

Když ji přijali v porodnici v Petrohradu, lékaři u ní zjistili pozitivní výsledek testu na onemocnění covid-19 a byla urgentně převezena do nemocnice specializované na infekční choroby. Po třech dnech hospitalizace Světlana předčasně porodila zdravého syna Kireye, který dostal jméno po zesnulém dědečkovi. Několik hodin poté, co přivedla na svět miminko, však zemřela. Její matka prožívala jen těžko popsatelnou bolest, když v tak krátkém čase přišla o životního partnera a svou dceru, která měla ještě celý život před sebou. Jenže virem SARS-CoV-2 se nakazila i ona a v nemocnici hledala pomoc marně. "Nebyla k dispozici volná lůžka, řekli jí, ať si prozatím lehne na podlahu na chodbě. To bylo potom, co u ní vyšetření prokázalo 60% poškození plic," popsala šokující zážitek sestřenice Světlany Larisa Kachkaeva, informoval britský Mirror. Věra (†62) nezvládla boj s koronavirem, který u ní měl dramatický průběh a deset dní po návštěvě nemocnice zemřela také.

Tři úmrtí v rodině novorozeného Kireye vyvolala nutné řešení toho, komu bude miminko svěřeno do péče. Ještě za života Světlana Sorochinskaya, která byla rozvedená, odmítla uvést jméno pravého otce svého syna. Jeho rodina, která tragicky zemřela, mu sice zanechala cenné dědictví, ale žádné peníze a bohatství světa nedokážou nahradit přítomnost a lásku bližních. O chlapce se přihlásil muž, jehož identita zůstává úřady utajená, který tvrdí, že je otcem dítěte. Chtěl podstoupit i testy DNA. Do všeho vstoupila sestřenice Larisa, která chce malého Kireye adoptovat a podle jejích slov Světlana před smrtí popřela, že by právě údajný otec chlapce byl jeho biologickým rodičem. "Světlana mi řekla, že není otcem dítěte. Čekáme na výsledky analýzy DNA a o všem rozhodne soud," uvedla Kachkaeva pro Fontanka News, jak píše Mirror.

 

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.